آموزش, ساعت هوشمند

5 ویژگی اپل واچ که همه دوندگان باید بدانند

اپل واچ یک همراه عالی برای دویدن و ساعت هوشمند تناسب اندام است. به همین دلیل است که از زمان عرضه آن در سال 2014 بر بهترین راهنمای ساعت های هوشمند ما تسلط داشته است، و واقعاً، فقط ساعت های تخصصی مانند گارمین می توانند با قدرت آن برابری کنند.

اما هنگامی که زیر کاپوت شیرجه می‌زنید، ویژگی‌های بسیار خوبی وجود دارد که ممکن است بسیاری از دوندگان از آن‌ها اطلاعی نداشته باشند.

پنج ویژگی را که هر دونده باید بداند را بخوانید:


با خودت مسابقه بده

اگر به طور منظم مسیرهای مشابهی را اجرا می کنید، یک ویژگی بسیار خوب وجود دارد که می تواند تمرینات شما را ادویه کند.

ویژگی Race Routes مسیرهای گذشته شما را بررسی می‌کند و شما را قادر می‌سازد تا برای انگیزه بیشتری مسابقه دهید.

ما از آن برای اجرای پارک محلی خود استفاده کردیم، و تجربه کاملاً جدیدی برای مسابقه PB شما در زمان واقعی ارائه داد. و اگر در بهترین حالت خود احساس نمی کنید، می توانید در عوض آخرین تلاش خود را انجام دهید.

برای استفاده از این ویژگی، فقط یک جلسه دویدن در فضای باز را در برنامه Workout شروع کنید، اما دکمه منوی سه نقطه کوچک را فشار دهید.

مسیرها را انتخاب کنید و سپس یکی را از لیست انتخاب کنید.

ما در اولین تلاش هیچ مسیری را در اینجا ندیدیم و قبل از نمایش مسیرها مجبور شدیم آیفون خود را به iOS 6.2 به روز کنیم. اگر لیستی خالی می بینید، از آنجا شروع کنید. همچنین مطمئن شوید که اپل واچ شما نیز به روز شده است.


تمرین خود را بسازید

شما همچنین می توانید تمرین خود را به طور کامل بسازید.

مجدداً به گزینه Outdoor Run در برنامه Workout بروید و دکمه منو را فشار دهید.

از اینجا می توانید شروع به ساختن تمرین کنید، یا با انتخاب یک تمرین سفارشی > بر اساس هدف، زمان، سرعت، مسافت یا کالری هدف را تعیین کنید.

اهداف مبتنی بر سرعت به ویژه جالب هستند، زیرا شما یک تصویر گرافیکی دریافت خواهید کرد که به شما نشان می دهد چقدر از هدف خود عقب یا جلوتر هستید.

همچنین می‌توانید تایمرهای بازه‌ای ایجاد کنید و دوره‌های گرم کردن و خنک‌کردن را تنظیم کنید.

این بدان معنی است که می توانید از Apple Watch شما را در جلسات خاص راهنمایی کند تا بتوانید روی تمرین تمرکز کنید.

اگر به ساخت تمرینات ساختاری در اپل واچ علاقه دارید، دانلود و استفاده از Nike Run Club را نیز به شدت توصیه می کنیم.


آپلود خودکار در Strava

برای سال‌ها از Strava برای پیگیری تمرینات دویدن خود استفاده می‌کردیم، زیرا نمی‌خواستیم تجزیه و تحلیل اجتماعی و عملکرد را برای دویدن‌هایمان از دست بدهیم.

اما با بهبود برنامه Workout، لذت بردن از رابط غنی تر در طول اجراها که تجربه اپل ارائه می دهد، آزاردهنده شد.

چند سال پیش می‌توانستید به صورت دستی تمرینات را از اپل واچ در Strava آپلود کنید، که برخی از شکاف‌ها را برطرف می‌کرد. و اکنون می توان همه آن را به صورت خودکار انجام داد.

ما یک راهنمای کامل برای اتصال Apple Watch و Strava داریم، بنابراین ما آن را در اینجا بازتولید نمی کنیم. اما اکنون گزینه ای برای همگام سازی خودکار تمرینات وجود دارد.

فقط آپلود خودکار را تغییر دهید – و برای اجرا بروید.


شروع دقیق

یکی برای Apple Watch Ultra (به طرز عجیبی)، Precision Start به شما امکان می‌دهد تا برنامه Workout را برای رفتن به خط شروع مسابقات آماده کنید – و برای شروع فشار دهید.

هنگامی که برنامه Apple Watch Workout را فعال می کنید، ردیابی به طور پیش فرض بلافاصله شروع می شود. شما یک شمارش معکوس 3،2،1 دریافت می کنید و شروع می کنید.

این نه تنها زمانی که در قیف یک مسابقه بزرگ قرار می گیرید عجیب است، بلکه برای دقت نیز چالشی ایجاد می کند. دلیل آن این است که اپل واچ مانند تقریباً هر ساعت ورزشی GPS دیگر برای یافتن قفل ماهواره ای وقت صرف نمی کند و قبل از قفل شدن از سیگنال های دیگری برای ترسیم مکان استفاده می کند.

این در مراحل تمرین خوب است، اما اگر در خط شروع مسابقه بزرگ خود هستید، می خواهید ساعت قفل شده و آماده حرکت باشد.

برای روشن کردن Precision Start به Settings > Workout بروید و Precision Start را روشن کنید. تو برنمی گردی

ما امیدواریم که این قابلیت برای سری 8 و SE ارائه شود، زیرا یک ویژگی مفید برای هر دونده ای است.


قدرت دو را مشاهده کنید

در چند به روز رسانی قبلی واچ او اس، اپل تعداد زیادی به روز رسانی دینامیک در حال اجرا از جمله ردیابی نوسان عمودی، آهنگ و اخیراً قدرت در حال اجرا را اضافه کرده است.

ما به طور گسترده در مورد قدرت دویدن نوشته‌ایم، و این در واقع معیاری برای تلاش در دویدن است، نه ضربان قلب. و هنگامی که به درستی استفاده شود، می‌تواند ابزاری موثر برای اطمینان از اینکه در مسابقه‌ها خسته نمی‌شوید.

مشکل این است که به طور پیش‌فرض در برنامه Apple Watch Workout نشان داده نمی‌شود، اما می‌توانید آن را به‌عنوان یک متریک زنده نشان دهید.

این یک فرصت عالی برای توضیح نحوه ویرایش و تنظیم معیارهایی است که در طول تمرین می بینید.

به فعالیت اجرا در فضای باز در برنامه Workout بروید و دوباره آن دکمه منو را فشار دهید. به Open workout بروید و سپس روی دکمه ویرایش کوچک ضربه بزنید و Workout Views را انتخاب کنید.

در اینجا می‌توانید تمام نمایشگرها را برای معیارهای در حال اجرا بچرخانید، و می‌توانید انتخاب کنید که آیا آنها باید گنجانده شوند یا نه.

قدرت دویدن بخشی از این لیست خواهد بود – بنابراین Include را فشار دهید و در حین دویدن به صورت زنده روی مچ دستتان نمایش داده شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید