اخبار

Aktiia فشار خون پوشیدنی در مطالعه جدید

یکی از بنیان‌گذاران می‌گوید زمان آن رسیده که از ابزارهای پوشیدنی برای فشار خون استفاده کنید.

یک مطالعه جدید نشان داده است که Aktiia، پوشیدنی ردیابی فشار خون بدون کاف، نتایج قابل مقایسه ای با کاف سنتی نشان داده است.

این مطالعه که توسط Hypertension Research منتشر شد، نتایج ABPM و مانیتور Aktiia را در اندازه گیری فشار خون و ضربان قلب در 50 جلسه از 52 بیمار مقایسه کرد.

تفاوت معنی داری در اندازه گیری فشار خون سیستولیک در روز (SBP) در مقایسه با کاف سنتی یافت نشد.

و در حالی که برخی از تفاوت‌ها را در فشار خون دیاستولیک در طول روز (DBP) در مقایسه با ABPM یافت، این تفاوت‌ها از نظر آماری معنی‌دار نبودند.

فشار خون سیستولیک (SBP) بالاترین فشار در شریان ها است که قلب خون را به بدن پمپ می کند. فشار خون دیاستولیک (DBP) کمترین فشار زمانی است که قلب در حال استراحت و پر شدن از خون است.

این بدان معناست که Aktiaa داده‌های فشار خون قابل مقایسه با فشار سنج سنتی سرپایی را برای اندازه‌گیری فشار خون سیستولیک و دیاستولیک در طول روز تولید می‌کند.

و این نشان می‌دهد که پوشیدنی‌های غیرتهاجمی که از مچ استفاده می‌کنند، نقش بزرگی در درمان فشار خون بالا دارند. این می تواند به ویژه برای بیمارانی که نیاز به نظارت منظم فشار خون دارند، مانند افرادی که فشار خون بالا، دیابت یا بیماری قلبی دارند، مفید باشد.

با این حال، مطالعه دارای برخی محدودیت های آشکار است. بر روی نمونه کوچکی از بیماران انجام شد و نتایج ممکن است به سایر جمعیت ها قابل تعمیم نباشد.

علاوه بر این، مطالعه فقط اندازه‌گیری‌های روزانه را ارزیابی کرد و برای تعیین دقت مانیتور Aktiia برای نظارت 24 ساعته به مطالعات بیشتری نیاز است.

اما جوزپ سولا، یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد فناوری Aktiia معتقد است که اگرچه سنسورهای غیرتهاجمی مبتنی بر ضربان قلب نوری ممکن است هنوز استاندارد طلایی را ارائه ندهند، ما همچنان باید این پیشنهاد را بپذیریم.

او در پستی در لینکدین گفت: «امروز، من متقاعد شده‌ام که استقرار مانیتورهای فشار خون نوری قطعه کلیدی فناوری است که مدیریت فشار خون را برای همیشه متحول می‌کند و کنترل فشار خون را به مقیاسی می‌رساند که قبلاً هرگز تصور نمی‌شد.»

و او این ایده را به چالش کشید که ما باید منتظر بمانیم تا فناوری‌های نوری و پوشیدنی داده‌های استاندارد طلایی را قبل از جذب گسترده تولید کنند:

او گفت: «من از ایده محدود کردن استقرار یک فناوری جدید متنفرم، زیرا ما، افراد مغرض، به طور مداوم آن را با جایگزین‌های قدیمی مقایسه و ارزیابی می‌کنیم.»

او ادامه داد: «اگر 20 سال پیش جامعه بالینی این ایده را قبول نمی‌کردند که مانیتورهای مداوم گلوکز مدیریت دیابت را برای همیشه تغییر می‌دهد، ما همچنان دو بار در روز سوراخ‌های انگشتی را برای بیماران اطفال انجام می‌دادیم.

و او فوایدی را که فشار خون بر حسب تقاضا در تمام روز برای مبتلایان به فشار خون بالا خواهد داشت، تکرار کرد – تعداد کمی از آنها اندازه گیری های روزانه توصیه شده توسط پزشکان را انجام می دهند.

البته، تخمین مداوم فشار خون از حسگرهای نوری، همان اطلاعاتی را که یک کاتتر فشار خون تهاجمی در اتاق عمل ارائه می‌دهد، ارائه نمی‌کند، اما هم ارزی نسبی آن‌ها همراه با سهولت استفاده، امکان گسترش مفهوم خون پیوسته را فراهم می‌کند. کنترل فشار در خانه و در نهایت بهبود نتایج سلامت در جمعیت های دارای فشار خون.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید