اخبار

آیا اپل واچ می تواند قند خون را اندازه گیری کند؟ با هزینه صدها میلیون دلار، “Moonshot” مستقیماً به جام مقدس پزشکی می رسد

طبق گزارشی جدید، اپل در مسیر پایش گلوکز خون به یک «نقطه عطف مهم» دست یافته است.

این سخن مارک گورمن، ناظر اصلی اپل بلومبرگ است، که ادعا می کند این شرکت پیشرفت هایی در آزمایشات داشته است و شرکت “اکنون معتقد است که در نهایت می تواند نظارت بر گلوکز را به بازار بیاورد.”

این پروژه به صورت مخفیانه کار شده است و تحقیقات به دوران استیو جابز برمی گردد.

با این حال، جای تعجب نیست که این یک حوزه کلیدی تحقیق است. تقریباً هر شرکت پوشیدنی در حال تحقیق در مورد پایش گلوکز خون است که می‌تواند برای میلیون‌ها دیابتی تغییر کند، اما همچنین پیامدهای بزرگی برای کسانی که رژیم غذایی و سلامت عمومی را دنبال می‌کنند دارد.

ما قبلاً شایعاتی در مورد جاه طلبی های گلوکز اپل در سال 2021 گزارش کرده بودیم.

گورمن از منابع ناشناس گزارش می دهد که اپل از فرآیندی به نام طیف سنجی جذب نوری از یک حسگر فوتونیک استفاده می کند. این از لیزر به جای نور نوری LED استفاده می کند.

این همان فناوری است که Rockley Photonics در سال 2022 به نمایش گذاشت. با این حال، با اندوه فراوان، Rockley Photonics ماه گذشته اعلام ورشکستگی کرد .

گزارش Gurman ادعا می‌کند که اپل هنوز باید فناوری حسگر را کوچک‌سازی کند و همچنان در تلاش است تا نمونه اولیه را به اندازه یک آیفون برساند. بنابراین ایده راه یافتن آن به اپل واچ تا حدودی دور از ذهن به نظر می رسد.

این کمی تعجب آور است. راکلی قبلاً فناوری خود را به اندازه ای کوچک کرده بود که بتواند در یک پوشیدنی کار کند (اگرچه ما هیچ ایده ای در مورد سطوح دقت نداریم).

و مووانو همچنین فاش کرده است که در حال آزمایش یک سنسور RF است که می‌تواند روی مچ نیز فعالیت کند – که بعدا امیدوار است از آن در یک حلقه هوشمند استفاده کند. این آزمایشات فشار خون را آغاز کرده است و گلوکز اواخر امسال شروع می شود.

هنوز راه طولانی است تا اپل این حسگر را به اپل واچ برساند.

و همچنین نمی دانیم که گلوکز تا چه حد ردیابی می شود.

در مصاحبه اخیر، Steven LeBoeuf از Valencell گفت که آینده‌ای را پیش‌بینی می‌کند که در آن یک ابزار پوشیدنی مچ می‌تواند سطوح پایین، متوسط ​​یا بالای گلوکز خون را نشان دهد.

با این حال، او تردید داشت که حسگرهای غیر تهاجمی بتوانند با CGM ها با دقت مورد نیاز بیماران دیابتی رقابت کنند.

ما همچنین شاهد حرکت هایی مانند Dexcom و Abbott برای CGM های کم تهاجمی بوده ایم که از یک پچ قابل جابجایی برای ارائه سطوح گلوکز بدون درد و مداوم استفاده می کنند.

آنها همچنین با راه اندازی Abbott Lingo و محصولات دیگر مانند Supersapiens، به سمت مصرف کنندگان عمومی حرکت می کنند.

اما موفقیت چشمگیر اپل احتمالا رقابت را برای دستیابی به حسگر گلوکز پوشیدنی غیرتهاجمی تشدید خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید