اخبار

Apple Ring: پتنت ها و شایعات در مورد حلقه هوشمند اپل چه می گویند

ایده راه اندازی حلقه هوشمند اپل از زمانی که این شرکت برای اولین بار در سال 2015 حق اختراع مربوط به آن را اعطا کرد، مطرح شد.

با این حال، هنوز هیچ چیز مشخصی از اپل ظاهر نشده است.

با وجود بسیاری از مفاهیم و ویژگی‌های حلقه هوشمند که از آن زمان در طرح‌های ثبت اختراع به تصویر کشیده شده‌اند، ما همچنین گزارش‌های موثقی مبنی بر اینکه حلقه هوشمند حتی در داخل غول کوپرتینویی مورد توجه جدی قرار می‌گیرد، ندیده‌ایم.

با توجه به اینکه شرکت‌هایی مانند Oura در حوزه حلقه‌های هوشمند به موفقیت‌های بزرگی دست یافته‌اند، و طبق گزارش‌ها، حلقه گلکسی سامسونگ در دست ساخت است، احتمال اینکه حلقه اپل در چند سال آینده وارد بازار شود، بیشتر از همیشه است.

بنابراین، در این راهنما، همه چیزهایی را که تاکنون در مورد حلقه هوشمند اپل می‌دانیم، تجزیه و تحلیل خواهیم کرد.

در زیر، نکاتی را در مورد کارهایی که یک حلقه اپل می‌تواند انجام دهد، و همچنین اینکه ما فکر می‌کنیم چقدر هزینه دارد و زمانی که می‌تواند به طور واقعی راه‌اندازی شود، خواهید دید.

حلقه هوشمند اپل چه کاری انجام می دهد؟

منطقی است که پیشنهاد کنیم اپل از روندهای حلقه هوشمند فعلی پیروی کند و هر دستگاه بالقوه را به سمت نظارت بر سلامت متمرکز کند.

و در حالی که این مطمئناً امکان پذیر است – به ویژه با توجه به تمرکزی که در توسعه ویژگی های بهداشتی Apple Watch نشان داده شده است – اکثر پتنت هایی که این شرکت به آنها اعطا کرده است، حلقه ای را در نظر می گیرند که با بقیه اکوسیستم اپل به عنوان یک کنترل کننده ادغام می شود.

بیایید به برخی از قابل توجه ترین پتنت هایی که در چند سال اخیر ظهور کرده اند نگاه کنیم.

کنترل کننده حساس به لمس

حق اختراعی که در سال 2020 در مورد آن گزارش دادیم بر اساس پرونده قبلی مربوط به ایده حلقه هوشمندی است که به عنوان یک کنترل کننده عمل می کند و در مورد “روش ها و رابط های سریع تر و کارآمدتر برای کنترل دستگاه های الکترونیکی خارجی” در چاپ خوب بحث می کند.

در حالی که سایر ثبت اختراعات مربوط به ژست یا کنترل صوتی است، این بایگانی امکان نمایش صفحه نمایش را حتی بر روی دستگاه حلقه را توضیح می دهد.

این پتنت همچنین می‌گوید: «دستگاه محاسبات حلقه همچنین می‌تواند اطلاعات را از دستگاه‌های خارجی به شکل پیام‌ها یا تصاویر روی صفحه لمسی، پالس‌ها یا ارتعاشات محرک‌های لمسی و صدا دریافت کند».

کنترل هدست AR/VR

اسنادی که در آخرین درخواست ثبت نام این شرکت – که در سپتامبر 2022 ثبت شد و در دسامبر 2022 صادر شد – توضیح داده شد – حلقه بالقوه می تواند مستقیماً در کنار یک هدست AR/VR استفاده شود.

در توضیحات اختراع آمده است: «دستگاه انگشتی ممکن است به عنوان یک کنترل کننده برای یک دستگاه واقعیت مجازی یا ترکیبی (به عنوان مثال، تجهیزات نصب شده روی سر مانند عینک، عینک، کلاه ایمنی، یا دستگاه دیگری با نمایشگر) استفاده شود. شود.

این برنامه همچنین به لمسی که بخشی از تجربه است اشاره می کند، با انگشتان غیر حلقه نیز می تواند بر اساس نقطه انگشت حلقه ثبت شود.

کنترل اشاره و کشیدن انگشت برای گوشی‌ها و هدفون‌ها

در این پتنت که توسط USPTO به اپل اعطا شده است، این شرکت دوباره به حلقه هوشمند به عنوان یک کنترل کننده نگاه می کند. و مانند سایر مفاهیم، ​​عملکرد در درجه اول مربوط به تعامل آسان تر با دستگاه های AR/VR، لپ تاپ ها و تلفن ها است.

در حالی که سایر ثبت اختراعات مربوط به کنترل لمسی یا ردیابی موقعیت مکانی است، با این حال، این پرونده به جای جزئیات به ژست‌ها نگاه می‌کند – حتی جزئیات ایده توپ اسکرول، شبیه به ماوس کامپیوتر.

در این پتنت آمده است: “دستگاه ورودی حلقه را می توان برای ارائه ورودی های بی سیم برای طیف گسترده ای از دستگاه ها استفاده کرد. دستگاه ورودی حلقه می تواند برای ارائه ورودی به دستگاه های دستی مانند تلفن های هوشمند (پیمایش در لیست با استفاده از باند بیرونی) استفاده شود.”

این حلقه همچنین برای کنترل سایر پوشیدنی‌ها، هدفون، دستگاه‌های خانه هوشمند و رایانه‌های رومیزی نیز در نظر گرفته شده است.

نظارت بر فشار خون و اکسیژن خون

در ثبت اختراع حلقه هوشمند دیگری که در دسامبر 2022 توسط اپل به دست آورد، با عنوان «دستگاه تداخل سنجی خود اختلاط پوشیدنی که برای تشخیص شرایط فیزیولوژیکی استفاده می شود»، این شرکت از ایده معمول خود در مورد کنترل کننده بودن حلقه هوشمند منحرف شده و در عوض بر برنامه های کاربردی ردیابی سلامت تمرکز می کند.

در این پتنت، به حلقه‌ای اشاره شده است که می‌تواند ضربان قلب، اشباع اکسیژن خون، فشار خون و موارد دیگر را ردیابی کند و نمایشگر OLED نیز در یک شکل ظاهر می‌شود.

آیا اپل اکنون روی یک حلقه هوشمند کار می کند؟

برخلاف هجوم بی پایان شایعات مربوط به هدست واقعیت مختلط آینده اپل، ما هیچ خبری از داخل صنعت در مورد تولید حلقه هوشمند اپل نشنیده ایم.

در حال حاضر، به نظر می رسد که این شرکت در تولید هدست و عینک هوشمند به عنوان نسخه بعدی سخت افزار اصلی خود، و همچنین توسعه پلت فرم محاسبات محیطی همراه خود، دچار مشکل شده است.

همه اینها با توجه به مقیاس جذابیت در مقایسه با یک پوشیدنی محدودتر مانند یک حلقه هوشمند منطقی است. حتی «پروژه تایتان» که مربوط به خودروی اپل است که مدت‌ها شایعه شده بود، به نظر می‌رسد در چند سال گذشته از اولویت برخوردار بوده است.

جریان ثابت ثبت اختراع نشان می دهد که افراد مسئول نوآوری اپل به حلقه های هوشمند یک چشم دارند، بنابراین این کاملا غیرممکن نیست که یک تیم داخلی در حال انجام برخی بررسی های لازم در رابطه با فاکتور فرم و توسعه نمونه های اولیه باشد.

قیمت انگشتر هوشمند اپل چقدر است؟

بدون هیچ نشانه واقعی از اینکه اپل چگونه حتی یک حلقه هوشمند را توسعه می‌دهد، پیش‌بینی هزینه‌های آن به همان اندازه که به نظر می‌رسد دشوار است.

با این حال، بر اساس آنچه از بقیه محصولات این شرکت می دانیم، منصفانه است که انتظار داشته باشیم که در مقایسه با سایر محصولات بازار، حق بیمه اندکی وجود داشته باشد.

و با توجه به پیشروی فعلی صنعت Oura دارای Oura Ring Gen 3 در حدود 400 تا 500 دلار است، این تقریباً حداقلی است که ما انتظار داریم حلقه هوشمند اپل به آن برسد.

با اندکی تورم، این احتمال نیز وجود دارد که برچسب قیمت حلقه اپل حتی بیشتر از این هزینه داشته باشد.

اما باز هم قیمت به عوامل بسیاری بستگی دارد.

برای مثال، این امکان وجود دارد که انگشتر اپل به عنوان یک وسیله جانبی وارد شود، نه یک دستگاه ممتاز – و این می تواند منجر به کاهش قیمت در حدود 200 تا 300 دلار شود.

آیا اپل به زودی یک حلقه هوشمند عرضه می کند؟

همانطور که جمع آوری کرده اید اگر تا اینجا پیش رفته اید، راه اندازی یک حلقه هوشمند اپل به این زودی بسیار بعید است.

بدون هیچ شایعه ای در مورد توسعه داخلی و اولویت دادن اپل به فناوری های مختلف و محصولات موجود خود، این احتمال وجود ندارد که در چند سال آینده شاهد هر نوع عرضه ای باشیم.

با این حال، با آنچه که از پتنت‌ها دیده‌ایم، به نظر می‌رسد تمرکز روی یک حلقه هوشمند است که در درجه اول یک دستگاه ورودی است.

این می تواند به این معنی باشد که با توسعه واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در نیم دهه آینده، غوغای یک کنترل کننده مبتنی بر ژست روی انگشت افزایش می یابد، در این مرحله بازار حلقه های هوشمند نیز احتمالاً توسعه بیشتری می یابد.

انتظار برای توسعه علاقه در یک فاکتور شکلی قبل از پیوستن به حزب نیز با M.O معمولی اپل مطابقت دارد. – چیزی که برای مثال با ورود آن به ساعت های هوشمند دیدیم.

بدیهی است که این کمی دور از انتظار است، اما به نظر می رسد این محتمل ترین راه برای انتشار حلقه هوشمند اپل باشد. و با این تمرکز، به این معنی است که حلقه اپل بیش از حد از خط اپل واچ عبور نمی کند.

با در نظر گرفتن تمام این موارد، بیایید یک پونت وحشیانه در نظر بگیریم و تخمین بزنیم که انتشار حلقه هوشمند اپل در سال 2030 اتفاق می افتد. چرا که نه، نه؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید