اخبار

اپل واچ 2024 می تواند سامسونگ را برای صفحه نمایش کنار بگذارد

 

طبق گزارش ها، اپل آماده استفاده از نمایشگرهای خود از سال 2024 است.

اپل واچ 2024 اپل می تواند اولین باری باشد که از نمایشگر داخلی استفاده می کند. این حرکت باعث می‌شود که اپل از ارائه‌دهنده نمایشگر فعلی خود صرف نظر کند تا کنترل بیشتری بر طراحی قطعه داشته باشد.

در حالی که گزارش شده است که اپل حرکت به سمت نمایشگرهای خود را با اپل واچ آغاز خواهد کرد، همچنین گفته شده است که این شرکت قصد دارد بزرگترین محصول خود – آیفون – را نیز منتقل کند. با این حال، این امر بعداً با اپل واچ گران‌قیمتی که برای آزمایش آب استفاده می‌شود، انجام خواهد شد.

بلومبرگ گزارش می دهد که این تغییر سال آینده آغاز می شود و اپل صفحه نمایش OLED فعلی را برای یک Micro-LED جدید ارتقا می دهد.

مارک گورمن از بلومبرگ گزارش می دهد: “صفحه نمایش ها OLED فعلی – دیود ساطع کننده نور ارگانیک – استاندارد را به فناوری به نام microLED ارتقا می دهند و اپل قصد دارد در نهایت نمایشگرها را به دستگاه های دیگر از جمله آیفون برساند.”

این تغییر به این دلیل اتفاق نمی افتد که تامین کنندگان فعلی صفحه نمایش سامسونگ و ال جی قادر به ارائه نمایشگرهای جدید نیستند، بلکه به این دلیل است که “کنترل بیشتری بر طراحی و قابلیت های محصولاتش به شرکت می دهد.” این کاری است که اپل برای سال‌ها مشتاق انجام آن بوده است، ابتدا چیپ‌های اینتل را از مک‌های خود حذف کرده و به جای آن به سمت سیلیکون طراحی‌شده سفارشی رفته است. اپل قبلا تراشه های آیفون و آیپد خود را طراحی کرده بود.

انتظار می رود تغییر اپل به فناوری Micro-LED محصولات روشن تر و رنگارنگ تری را برای اپل واچ به ارمغان بیاورد. به گفته منابع ناشناس Gurman: «نمایشگرها محتوا را طوری جلوه می‌دهند که در بالای شیشه نقاشی شده است». گزارش شده است که اپل از سال 2018 روی انتقال از نمایشگرهای سامسونگ و ال‌جی کار می‌کند و این پروژه به سرپرستی گروه فناوری صفحه‌نمایش اپل، وی چن، رهبری می‌شود.

اپل واچ الترا apple watch ultra

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید