اخبار

ویژگی ECG اپل واچ برای کمک به محققان در مطالعه درمان های سرطان کودکان

اپل واچ به زودی توسط محققان برای مطالعه سمیت های مربوط به درمان های سرطان کودکان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

پزشکان مؤسسه تحقیقاتی کودکان مرداک در ملبورن، با تشکیل یکی از سه مطالعه جدید سلامت قلب اعلام شده توسط اپل، از برنامه Apple Watch ECG برای آزمایش 40 کودک و نوجوان استفاده خواهند کرد، به این امید که درک بهتری داشته باشند که چگونه ریتم قلب می تواند تحت تأثیر درمان قرار گیرد.

این مطالعه بر روی سندرم QT تمرکز خواهد کرد، یک وضعیت بالقوه تهدید کننده زندگی – و یکی از مواردی که کودکان به ویژه در معرض ابتلا به آن هستند. بیمارانی که تحت درمان سرطان قرار می گیرند به طور معمول با یک الکتروکاردیوگرام 12 لید غربالگری می شوند تا علائم QT طولانی مدت را بررسی کنند، زیرا ریتم نامنظمی ایجاد می کند و زمان لازم برای جریان خون در قلب را افزایش می دهد.

با این حال، بیماران سرپایی همچنان به نظارت و توانایی گرفتن نوار قلب در هر کجا که هستند نیاز دارند – و اینجاست که ساعت هوشمند برای پر کردن شکاف به دنبال آن خواهد بود.

ما قبلاً مسمومیت قلبی را چیزی می‌دانستیم که 10 سال پس از درمان اتفاق می‌افتد. اما اکنون می‌دانیم که درمان‌های جدید سرطان (مانند مهارکننده‌های خاص یا درمان ایمنی) می‌توانند در عرض 48 ساعت پس از مصرف دارو باعث آریتمی شوند – بنابراین یک شکاف بزرگ از نظر درمان وجود دارد. دکتر راشل کانیرز، انکولوژیست ارشد انکولوژیست اطفال مؤسسه تحقیقاتی، گفت: آنچه در حال حاضر در مورد سمیت ها می دانیم.

اپل خاطرنشان می کند که این مطالعه در ماه های آینده آغاز خواهد شد و امیدوار است که این بینش ها به درک سمیت قلبی و فرصت های بالقوه برای مداخله کمک کند.

اگرچه همانطور که می گوییم این تنها مطالعه ای نیست که ساعت هوشمند در آن شرکت خواهد کرد.

اپل همچنین تحقیقی را شامل تجهیز آتش نشانان به ساعت اپل به منظور تحقیق در مورد تأثیر دود آتش سوزی بر سلامت قلب انجام داده است. حداکثر 200 آتش نشان در تگزاس و کالیفرنیا شرکت خواهند کرد و محققان در تگزاس A&M و استنفورد به بررسی ضربان و ریتم قلب، اکسیژن خون و داده های فعالیت می پردازند.

و این ساعت همچنین در یک مطالعه مربوط به فیبریلاسیون دهلیزی (AFib) در هلند استفاده می شود. در مراکز پزشکی دانشگاه آمستردام، محققان بیش از 300 بیمار بالای 65 سال را که آستانه خطر ابتلا به AFib را برآورده می کنند، ثبت نام خواهند کرد.

نیمی از آنها حداقل 12 ساعت در روز از ساعت اپل استفاده خواهند کرد و حتی در عرض سه هفته پس از شروع مطالعه، محققان در واقع توانستند شرکت کننده ای در این گروه مبتلا به AFib را شناسایی کنند که هیچ علامتی را تجربه نمی کرد.

با توجه به اینکه برخی از داروها می توانند ریتم قلب را تغییر دهند و نشانگرهای زیستی پیش بینی کننده تشدید بیماری در بیماران نارسایی قلبی را شناسایی کنند، تیم محققان امیدوارند تا از برنامه ECG برای نظارت بر بیماران در خانه استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید