آموزش, اخبار

چگونه اپل واچ به یک منبع GPS تبدیل شد؟

ما با معاونان Apple صحبت می کنیم که چگونه Ultra استانداردهای جدیدی را برای دقت بیشتر تعیین کرده است.

به راحتی می توان فراموش کرد که اولین اپل واچ GPS نداشت. اگر می‌خواهید دویدن، دوچرخه‌سواری یا پیاده‌روی را ردیابی کنید، باید آیفون خود را به عقب برمی‌داشتید.

هشت نسل سریع به جلو، و اپل واچ اکنون یکی از بهترین ساعت های ورزشی GPS در سراسر جهان است.

و جدیدترین Apple Watch Ultra با GPS با فرکانس دوگانه سوپرشارژ شده است که از ماهواره های نظامی قبلی برای دقت بیشتر استفاده می کند. و در آزمایش ما، Ultra از نظر دقت در سخت ترین محیط ها از رقبای بزرگ پیشی گرفته است.

اما چگونه اپل از گارمین که میراث و تجربه عظیمی در دنیای GPS دارد، بهتر عمل کرده است؟

Wareable با Rob Mayor، مدیر فناوری‌های موقعیت و حرکت، و Eric Jue، مدیر بازاریابی محصول اپل واچ صحبت کرد تا بفهمد دقیقا چگونه اپل ساعت هوشمند خود را از GPS نیز به یک پیشرو واقعی تبدیل کرده است.


ساختار اپل واچ اولترا

Ultra برای اولین بار GPS دو فرکانس و L5 – یک سیگنال GPS مدرن – را به اپل واچ معرفی کرد.

ما شاهد استفاده از آن در بسیاری از ساعت‌های معروف Garmin Epix، Fenix ​​7 و حتی Huawei Watch GT 3 Pro بوده‌ایم.

اما زمانی که ما آن را به ماراتن شیکاگو بردیم، از رقبای اطراف ساختمان‌های بلند شهر پیشی گرفت.

شهردار می گوید هزاران ساعت آزمایش انجام شد تا پشتیبانی L5 به درستی انجام شود تا بتواند محیط هایی مانند مرکز شهر نیویورک یا هنگ کنگ را مدیریت کند.

حرکت در نزدیکی ساختمان‌های 50 طبقه، محیط‌های دور در نزدیکی دیوارهای صخره یا سایبان‌های جنگلی متراکم می‌تواند برای GPS چالش‌برانگیز باشد – و می‌تواند خطاهای دقت را هنگام استفاده از سیگنال GPS سنتی L1 ایجاد کند.

در حالی که محیط در نهایت اثربخشی GPS و ردیابی موقعیت مکانی در Ultra را تعیین می‌کند، به این معنا نیست که این فعالیت نیز نقش خود را ایفا نمی‌کند، و کاری که اپل باید انجام دهد تا مطمئن شود داده‌های خوب و قابل اعتماد دریافت می‌کند.

Mayor توضیح داد: «آنچه دوندگان از نظر معیارهای دویدن، مسافت و سرعت کیفیت به آن اهمیت می دهند، جایی که فعالیت بالا و پایین بردن بازوی شما می تواند بر داده ها تأثیر بگذارد.

“ما به حرکت فیوژن نگاه کرده ایم تا مطمئن شویم که بهترین معیارها را به دست می آوریم. ما این اطلاعات را با GPS ترکیب می کنیم، بنابراین برای مثال، فعالیت با دوچرخه سواری متفاوت به نظر می رسد.”

فیوژن حرکتی AMD در شنا نقش دارد – که یکی از چالش برانگیزترین محیط ها برای گرفتن داده های مکان است. وقتی زیر آب شنا می کنید، سیگنال های GPS را به سرعت مسدود می کند، بنابراین اپل مجبور شد راه حلی ارائه دهد.

Mayor می‌گوید: «این به نوآوری‌های نحوه استفاده از فعالیت‌ها و استفاده از همجوشی حرکتی برای استفاده از GPS وارد می‌شود.

اپل واچ اولترا از GNSS باند L5 برای دقت بهتر استفاده می کند

اپل واچ اولترا از GNSS باند L5 برای دقت بهتر استفاده می کند

“او توضیح داد: «ما به دنبال حرکت سکته مغزی شما می‌گردیم و وقتی ساعت در بالای آب قرار گرفت، ردیابی ماهواره‌ای را چرخه می‌زنیم تا مطمئن شویم برای زمانی که دید واضحی از آسمان داریم بهینه شده‌ایم».

این دقیقاً همان نوع همجوشی اینرسی است که برای انجام تمریناتی مانند آن ضروری است.» جو می‌افزاید: «ما می‌دانستیم که شما هیچ سیگنال GPS را در زیر آب دریافت نمی‌کنید، و بنابراین باید در مورد چگونگی دریافت نقشه مسیر برای شنا در زیر آب بسیار هوشمندانه عمل می‌کردیم.

به نظر می‌رسد که اکثر افرادی که در آب‌های آزاد شنا می‌کنند، سکته آزاد را انجام می‌دهند، بنابراین نیمی از زمانی که بازوی شما بیرون از آب است.

ما این کار را چهار سال پیش شروع کردیم و توانستیم در طول زمان به بهبود این الگوریتم‌ها ادامه دهیم تا جایی که امروزه به خوبی کار می‌کند.»

ترکیب سنسور پیشرفته برای رفع مشکلات دقت در اطراف ساختمان های بلند و پوشش درخت

ما از ابتدا می‌دانستیم که این فناوری L5 وجود دارد و می‌خواستیم ببینیم چگونه می‌توانیم آن را به کار ببریم، زیرا فکر می‌کردیم این یک جزء کلیدی برای ارائه مجموعه ویژگی‌هایی است که برای Ultra در نظر گرفته بودیم.

ما یک آنتن جدید در طراحی Apple Watch Ultra طراحی کردیم. بنابراین، اگر به این نگاه کنید که چگونه محفظه تیتانیومی بالا می‌آید و پوشش صفحه نمایش کریستال یاقوت کبود تخت را احاطه می‌کند، قسمت کوچکی در آن وجود دارد که آنتن ما است.

ما این چیزها را به طور کلی طراحی کردیم و تناسب اندام بسیار بزرگ بود که به ما اجازه داد تا در مورد اجرای GNSS برای اپل واچ تجدید نظر کنیم.

اپل از فناوری حسگر پیشرفته برای افزایش دقت GPS در آب استفاده کرد

اپل از فناوری حسگر پیشرفته برای افزایش دقت GPS در آب استفاده کرد

و شهردار همچنین برخی از فناوری های پشت سر بهبودها را فاش کرد. او گفت: “چیزهایی مانند پارامترهای مدار دقیق وجود دارد که می‌توان موقعیت ماهواره را در فضا به سرعت تعیین کرد.”

این سیستمی است که ما طراحی کرده‌ایم و امکان پیش‌بینی مداری را تا یک هفته فراهم می‌کند که می‌توانید به‌صورت آفلاین از آن استفاده کنید.

بنابراین لازم نیست اطلاعات پخش شده از آن ماهواره‌ها را رمزگشایی کنید، که ممکن است توسط ساختمان‌ها مسدود شود یا پوشش درختان و چیزهایی از این قبیل مانع شوند.

“شما می توانید فوراً از سیگنال های بیشتری استفاده کنید تا به محض شروع تمرین، موقعیت دقیق خود را بدست آورید.” او به «ادغام حسگر» اشاره می‌کند – الگوریتمی که برای شکل‌دهی ویژگی جدید تشخیص تصادف اپل موجود در ساعت استفاده می‌شود.

اپل به سایر حسگرهای موجود در ساعت‌های اپل مانند شتاب‌سنج‌های قوی‌تر، ژیروسکوپ، فشارسنج و قطب‌نما برای تشخیص بهتر حرکت و بهبود دقت سیگنال GPS نگاه می‌کند.

مایور می‌گوید: «بازوی شما در حین پیاده‌روی یا دویدن یا چرخه بازو در تمرین شنا برای تشخیص تمرین تاب می‌خورد.»

همه این پویایی‌های حرکتی را می‌توان با GPS ترکیب کرد تا کارهایی مانند محاسبه مرده عابر پیاده، و محاسبه مرده را انجام دهد.

این محاسبه به تعیین موقعیت فعلی یک جسم با استفاده از موقعیت تعیین‌شده قبلی آن یا اصلاح تخمین چیزهایی مانند سرعت مربوط می‌شود.

او گفت: «این سیستم اینرسی یک منبع موقعیت‌یابی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا به شما کمک کند مسیرهای نقطه به نقطه را صاف کنید، و همچنین در صورت ترکیب با نقشه‌ها، شما را در مسیر نگه می‌دارد.

اپل واچ در هشت سال گذشته راه درازی را پیموده است – هم به عنوان ساعت هوشمند و هم به عنوان ساعت ورزشی. و در هشت سال آینده، پوشیدنی ها دوباره بسیار متفاوت به نظر می رسند، هم از نظر دقت و هم از نظر سطح اطلاعاتی که می توانند ارائه دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید