آموزش, ساعت هوشمند, معرفی محصول

بهترین ساعت هوشمند ضد آب: بهترین ساعت هایی که می توانید با آن ها شنا کنید

تقریباً همه ساعت‌های هوشمند این روزها در برابر آب مقاوم هستند، و آنها را مجهز می‌کند تا در استخر غوطه‌ور شوند و حتی در آب‌های آزاد شنا کنند. اما برخی در ردیابی دقیق شنای شما بهتر از دیگران هستند.

پس از آزمایش های گسترده توسط تیم Wareable، ما بهترین ساعت هوشمند ضد آب را به عنوان Apple Watch Ultra رتبه بندی کردیم – اما این لزوما آن را انتخاب مناسبی برای همه نمی کند.

ما در فرآیند آزمایش خود با هر ساعت هوشمند شنا کرده‌ایم تا بفهمیم کدام ساعت‌های هوشمند می‌توانند حرکت سینه شما را از جلوی شما تشخیص دهند.

برای شنا با یک ساعت هوشمند، باید دارای مقاومت آب 5ATM یا بیشتر باشد – یا حداقل دارای استاندارد IPX8 باشد. برای اطلاعات دقیق تر می توانید راهنمای ما در مورد رتبه بندی پوشیدنی ضد آب  را بخوانید.

SWOLF چیست؟ معیارهای ساعت شنا توضیح داده شده است


اپل واچ اولترا

اپل واچ اولترا که احتمالا بهترین ساعت هوشمند ضدآب است، دارای رتبه 100ATM است و برای غواصی خوب است (دارای گواهینامه EN13319) و آن را چند برابر جلوتر از رقبای خود قرار می دهد.

هنگامی که اپل واچ اولترا در آب غوطه ور می شود، به طور خودکار به یک کامپیوتر غواصی تبدیل می شود و عمق زنده را در یک صفحه نمایش واضح و خوانا به شما نشان می دهد. برای غواصی تا 40 متر خوب است و همچنین می تواند از فشار آب جت اسکی و موج سواری جان سالم به در ببرد.

همچنین با برنامه Oceanic+ که معیارها و ویژگی های تخصصی غواصی را ارائه می دهد، ادغام می شود.

غواصان همچنین با بند Ocean که به نظر ما بهترین باند استاندارد است، به خوبی مورد توجه قرار می گیرند.

وقتی صحبت از شنا می شود، اپل واچ اولترا عملکرد ردیابی عالی مدل های استاندارد سری 8 و اپل واچ SE را به اشتراک می گذارد.

البته، پوشیدن آن یک چیز کاملاً متفاوت است. قاب 49 میلی‌متری به این معنی است که روی مچ دست درشت است و بسیاری از افراد (به‌ویژه خانم‌ها) پوشیدن آن را ناراحت‌تر می‌کنند.

اما صفحه نمایش و روز(های) اضافه شده به عمر باتری بیشتر از آرایش برای این کار است، و اپل واچ اولترا زمانی که به کارهای روزمره زندگی روزمره می پردازید، حال و هوای فضای باز را ایجاد می کند.

درجه ضد آب: 10 ATM (100m) | استخر و آب آزاد: بله | شیرجه: EN13319


اپل واچ سری 8 / SE

اگر به اندازه یا قیمت Ultra علاقه ای ندارید، سری 8 استاندارد و Watch SE همراهان فوق العاده ای برای استخر/آب هستند. و از نظر مهارت های استخر، چیزی برای انتخاب بین آنها وجود ندارد.

چندین حالت شنا در برنامه Workout وجود دارد که مجموعه‌ای از معیارها از جمله مسافت طی شده، طول و سرعت متوسط ​​را ارائه می‌دهد و همچنین می‌تواند سبک سکته مغزی را تشخیص دهد.

در طول شنا، صفحه نمایش لمسی غیرفعال است، اما نمایشگر همیشه روشن به این معنی است که می توانید دست خود را بالا ببرید تا پیشرفت زمان واقعی را بررسی کنید.

از نظر دقت، اپل واچ با ساعت‌های ورزشی اختصاصی بالاست و به طور کلی تجربه شنا کردن با آن قوی است.

داده های اصلی (مسافت، تعداد دور، سرعت متوسط) همگی با آزمایش کنترل ما مطابقت داشتند، و ساعتی راحت برای پوشیدن در آب است. داده ها در برنامه Apple Activity زندگی می کنند، اما شما همچنین از مزایای برنامه های شنای اپل واچ شخص ثالث برای آنالیز اضافی برخوردار هستید.

درجه ضد آب: 10 ATM (100m) | استخر و آب آزاد: دارد


Garmin Forerunner 965 / 265

این دستگاه‌های Forerunner 2023 را به دلیل شباهت‌هایشان در مورد ردیابی شنا، در اینجا جمع کرده‌ایم، که هر دو اساساً بینش‌های سطح بالایی را در طراحی سبک وزن به شما ارائه می‌دهند.

این دو ساعت را به‌عنوان نقطه‌ی میانی بین Venu 2 و Epix (نسل 2) که در زیر مورد بحث قرار می‌دهیم، در نظر بگیرید، که هر دو بهترین ارائه‌دهنده گارمین را ارائه می‌کنند – اکنون با تقویت آن نمایشگر AMOLED.

هر دو در ردیابی استخر، آب های آزاد، ورزش های سه گانه و Swimrun مهارت دارند، با تعدادی از نسخه های مختلف ارائه شده برای کمک به شما در یافتن تناسب و اندازه صفحه نمایش مناسب برای مچ دست خود.

همانطور که انتظار دارید، عملکرد و دقت بسیار شبیه به آنچه در ساعت های دیگر گارمین ارائه می شود است – و این چیز بدی نیست. معیارهایی مانند فاصله، سرعت، تعداد ضربات، و امتیازات SWOLF همگی به طور منظم ارائه شده‌اند و گزینه سفارشی کردن فیلدهای داده نیز وجود دارد.

همانند Epix (Gen 2)، همچنین می‌توانید استراحت خودکار، هشدارهای سرعت و ویژگی Garmin’s Drill Log را از Swim 2 قدیمی تنظیم کنید، که واقعا برای تمرینات استخر مفید است.

باید توجه داشته باشیم که عمر باتری بین این دو ساعت ورزشی متفاوت است. 965 با روشن بودن نمایشگر همیشه روشن می‌تواند در استفاده متوسط ​​سنگین به حدود یک هفته برسد، در حالی که 265 در شرایط مشابه فقط حدود چهار روز را مدیریت می‌کند.

ما عمر باتری هر دو را با توجه به صفحه نمایش AMOLED بسیار خوب ارزیابی می کنیم، اما مطمئناً باید از آن آگاه بود – بقیه موارد را می توانید در مقایسه کامل ما با Forerunner 265 و Forerunner 965 بخوانید.

همانطور که ما می گوییم، هر چند، هر یک از اینها یک همراه عالی در آب است. این تجربه دارای ویژگی‌های غنی، دقیق است و همچنین اطلاعات هوشمند و ردیابی بسیاری را در زمانی که در آب تمام می‌کنید ارائه می‌دهد.

درجه ضد آب: 5 ATM (50m) | استخر و آب آزاد: دارد


Huawei Watch GT 3 / GT 3 Pro

تجربه شنای هواوی نیز کاملاً ثابت است – اگرچه فقط GT 3 Pro سطوح غواصی مقاومت در برابر آب را ارائه می دهد.

ما از پوشیدنی‌های هواوی به‌طور گسترده در استخر استفاده کرده‌ایم و ردیابی دورها، کالری‌ها، مسافت، سرعت، SWOLF، سرعت حرکت شنا و فرکانس را قابل اعتماد تشخیص داده‌ایم – بنابراین از این نظر، Huawei Watch GT 3 توصیه می‌شود.

با این حال، Huawei Watch GT 3 Pro یک برش بالاتر است.

برای غواصی مناسب است، با امتیاز EN 13319 به این معنی که برای غواصی تا عمق 30 متری مناسب است.

غواصی به اندازه Apple Watch Ultra نرم نیست، اما برنامه غواصی داده های زیادی تولید می کند. سرعت، عمق و مدت غواصی و همچنین منحنی عمق، ضربان قلب، مدت زمان حبس نفس و داده های مربوط به انقباض دیافراگم را اندازه گیری می کند.

این گوشی در نسخه های 46 میلی متری و 43 میلی متری، ساخت تیتانیوم و سرامیکی و صفحه نمایش AMOLED عالی عرضه می شود. عمر باتری نسبت به رقبا یک هفته فاصله دارد – با این حال، تمام این مواد ممتاز به این معنی است که قیمت آن از ساعت اپل بیشتر است.

درجه ضد آب: 10 ATM (100m) | استخر و آب آزاد: بله | شیرجه: EN13319


Garmin Venu 2

Venu 2 دیگر یکی از تنها ساعت‌های گارمین نیست که دارای صفحه‌نمایش لمسی تمام رنگی AMOLED است، اما صفحه‌نمایش روشن‌تر هنوز هم در داخل و خارج از آب این کار را انجام می‌دهد.

برخلاف برخی از ساعت‌های گران‌تر گارمین، این ساعت فقط ردیابی شنا در استخر را ارائه می‌دهد، اما همچنان مجموعه‌ای غنی از معیارهای زمان واقعی و پس از شنا را ارائه می‌کند تا تجربه غوطه‌وری را در مجموع به یک تجربه خوب تبدیل کند.

این معیارها شامل موارد اولیه مانند مسافت، سرعت، تعداد ضربات، SWOLF و کالری است. گارمین اکنون توانایی مشاهده شدت دقیقه را در برنامه Garmin Connect اضافه می کند تا میزان سختی کار شما را در جلسه استخر نیز ارزیابی کند.

یک تایمر اولیه استراحت ارائه می دهد و نظارت بر ضربان قلب زیر آب را ارائه می دهد. با این حال، نظارت بر منابع انسانی قابل اطمینان است که کاملاً قابل بحث است.

پس از شنا، داده های شما را می توان در ساعت مشاهده کرد و می توانید داخل برنامه Garmin Connect عمیق تر شوید. گارمین همچنین با برنامه‌های شخص ثالث مانند Strava خوب بازی می‌کند، اگر می‌خواهید کمی تحسین هم کسب کنید.

در حالی که Venu 2 ممکن است مانند برخی دیگر از ساعت‌های گارمین، عمر باتری معمولی بالایی داشته باشد، هنوز هم باید مقدار قابل توجهی از زمان ردیابی در آب را قبل از نیاز به شارژ مجدد آن ارائه دهد.

از نظر دقت، گارمین برخی از بهترین ردیابی شنا را در استخر ارائه می دهد و با Venu 2 تفاوتی ندارد. همچنین صفحه نمایش خوبی برای مشاهده پیشرفت در هنگام استراحت بین ست ها دارید.

اگر نمی‌خواهید برای Garmin Venu 2 هزینه کنید، می‌توانید Garmin Venu Sq را با قیمتی کمتر خریداری کنید. Venu 2 Plus جدیدتر و گران‌تر هیچ چیز کاملاً متفاوتی در جلوی ردیابی شنا ارائه نمی‌دهد، بنابراین Venu 2 یکی از گزینه‌هایی است که در نظر ما باید دنبال شود.

درجه ضد آب: 5 ATM (50 متر) | استخر و آب آزاد: فقط استخر


Garmin Epix (نسل 2)

Garmin Epix (نسل 2) به بهترین وجه به عنوان یک Fenix ​​با صفحه نمایش AMOLED توصیف می شود و بهترین چیزی را که Garmin در ویژگی های ردیابی شنا ارائه می دهد، با قیمتی بالا به شما ارائه می دهد.

این ساعت برای استخر، شنا در آب های آزاد و دوی های شنا کار می کند، دارای درجه ضدآب 100 متری بالاتری نسبت به ساعت های سری Venu گارمین است و شما یک صفحه نمایش لمسی AMOLED بزرگتر برای مشاهده داده های خود در اینجا نیز دریافت می کنید.

از نظر عملکرد، به خوبی ردیابی شنا ارائه شده در سایر گارمین ها کار می کند و این خبر خوبی است. شما مجموعه ای غنی از معیارها را برای ضبط دارید، از جمله مسافت، سرعت، تعداد ضربات و امتیازات SWOLF و صفحه روشن و پر جنب و جوش این امکان را برای مشاهده پیشرفت در آب های شنای شفاف تر فراهم می کند.

در استخر، می‌توانید استراحت‌های خودکار و هشدارهای سرعت را تنظیم کنید، و ویژگی ثبت مته را از ساعت‌های شنای آن نیز شامل می‌شود.

پشتیبانی برای نظارت بر ضربان قلب زیر آب وجود دارد، اگرچه بهتر است یک بند سینه ضربان قلب مناسب برای شنا را جفت کنید تا بینش های قابل اعتمادتری در مورد سطح تلاش خود داشته باشید.

عمر باتری نیز ثابت است، به طور بالقوه تا 16 روز به شما فرصت می دهد، که اگر صفحه نمایش را 24/7 روشن نگه دارید، به 6 روز کاهش می یابد.

اگر ایده گارمینی با ویژگی‌های غنی‌تر را دوست دارید که چیزهای بیشتری برای ارائه به شناگران داشته باشد که بهترین ویژگی‌های ساعت هوشمند و ردیابی گارمین را با صفحه‌نمایش رنگی ارائه می‌دهد، این همان گارمینی است که می‌خواهید در آب استفاده کنید.

درجه ضد آب: 10 ATM (100m) | استخر و آب آزاد: دارد


Samsung Galaxy Watch 5

گلکسی واچ 5 جدیدترین ساعت هوشمند سامسونگ است. این برنامه بر روی سیستم عامل Wear OS 3 Google اجرا می شود و به شما امکان دسترسی به ویژگی های Google مانند Play Store و امکان دانلود برنامه های Google را می دهد.

از نظر قدرت ردیابی ورزشی، هنوز هم از آن نقطه نظر سامسونگ احساس خوبی دارد و این بدان معناست که می‌توانید از آن انتظار ردیابی شنای مشابه در استخر و آب‌های آزاد را داشته باشید. همچنین تا عمق 50 متری ضد آب است.

این یک ساعت هوشمند است که به شما امکان می دهد معیارهایی مانند مسافت، ضربات، زمان دور زدن و SWOLF (برای اندازه گیری کارایی شنا) را از صفحه نمایش Super AMOLED مشاهده کنید.

با استفاده از Wear OS اکنون به برنامه های شخص ثالث برای ردیابی شناهای خارج از برنامه همراه Health سامسونگ دسترسی دارید.

برخلاف ساعت‌های هوشمند قبلی، Watch 5 فقط با گوشی‌های اندرویدی کار می‌کند. به طور کلی در آب دقت خوبی ارائه می دهد و پوشیدن آن در آب نیز راحت است. شما همچنین یکی از بهترین تجربه‌های ساعت هوشمند را در خارج از اپل دریافت می‌کنید، چه پشتیبانی از اعلان‌ها یا ویژگی‌های موسیقی و اکنون از پشتیبانی برنامه‌ها به‌طور قابل توجهی بهتر است.

اگر یک ساعت هوشمند Wear OS می‌خواهید که جدیدترین نرم‌افزار را اجرا کند و ردیابی شنای خوبی ارائه دهد، Galaxy Watch 5 همان چیزی است که می‌خواهید.

درجه ضد آب: 5 ATM (50m) | استخر و آب آزاد: دارد


Fitbit Versa 4

Fitbit Versa 4 تفاوت زیادی با Versa 3 ندارد، اما همچنان یک همراه خوب است.

همه ویژگی‌های ردیابی شنا را ارائه می‌دهد، بنابراین می‌توانید طول، مسافت طی شده و مدت تمرین را روی صفحه نمایش لمسی مشاهده کنید.

این نوع سکته مغزی را نشان نمی دهد و هیچ داده SWOLF در دسترس نیست، بنابراین شناگران تشنه داده ممکن است این تجربه را کمی ناچیز بدانند، اما این یک ساعت هوشمند شنا خوب برای مبتدیان یا معمولی است.

تجربه ردیابی شنا از نظر آنچه در ساعت می بینید کمی ابتدایی است. و هنگامی که دوش گرفته اید و لباس می پوشید، داده های بعد از شنا به طور مشابه پایه هستند و تاکید دوباره بر این است که چگونه این فعالیت به داده های کلی روز شما کمک می کند.
ساعت هوشمند دیگر Fitbit، Sense سلامت محور، نیز همان پشتیبانی از ردیابی شنا را ارائه می دهد، بنابراین شما پول اضافی را برای ویژگی های اضافی نظارت بر سلامتی در دسترس خواهید پرداخت.

از نظر ویژگی‌های ساعت هوشمند، شما بهترین Fitbit را دریافت می‌کنید. می‌توانید اعلان‌ها را مشاهده کنید، به کنترل‌های موسیقی دسترسی داشته باشید، و روی موسیقی خود یا از طریق سرویس‌های پخش موسیقی مانند Deezer انباشته کنید. Fitbit Pay و یک میکروفون برای استفاده از Amazon Alexa یا Google Assistant و برقراری تماس از طریق بلوتوث وجود دارد.

اگر می خواهید یک تجربه ردیابی شنا غنی از داده ها داشته باشید، این چیزی نیست که در اینجا به دست آورید. این برای شناگران استخری مناسب است که فقط می‌خواهند به آب تنی بروند و در مورد بررسی معیارهای پیشرفته‌تر نگران نیستند.
درجه ضد آب: 5 ATM (50m) | استخر و آب آزاد: فقط استخر


Huawei Watch Fit 2

Huawei Watch Fit 2 یک ساعت هوشمند است که شبیه یک ردیاب تناسب اندام به نظر می رسد اما گول نخورید، مهارت های ساعت هوشمند زیادی دارد و توانایی ردیابی شنا در داخل و خارج از خانه را دارد که Huawei Watch GT 3، GT Runner و … تماشا کنید 3.

این صفحه نمایش دارای نور، طراحی زیبا و صفحه نمایش لمسی AMOLED با وضوح 1.74 اینچی با وضوح 336 در 480 است و این صفحه با وجود فرم باریک آن کاملاً قابل مشاهده است.

مانند سری GT، Fit 2 قادر به ردیابی شنا در آب های آزاد و استخر است که معیارهایی از جمله دور، کالری، مسافت، سرعت، SWOLF، میزان ضربات شنا و فرکانس را ارائه می دهد.

وقتی به خارج از منزل می روید، می توانید انتظار داشته باشید که فاصله، میانگین SWOLF، زمان شنا، ضربات شنا، و سرعت سکته شنا را مشاهده کنید.

نکته منفی این است که داده‌ها عمدتاً در داخل برنامه همراه هواوی زندگی می‌کنند و هیچ پشتیبانی عالی از برنامه شخص ثالث برای شناگران وجود ندارد. این سیستم عامل بر روی سیستم عامل هارمونی او اس هوآوی اجرا می شود، به این معنی که شما به فروشگاه AppGallery هوآوی دسترسی دارید، اگرچه فاقد هرگونه برنامه معروف یا برنامه های شنا محور در این زمینه است.

برنامه‌ای وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند داده‌های تمرینی را با سایر برنامه‌های شخص ثالث مانند Strava همگام‌سازی کنید، بنابراین می‌توان این داده‌ها را خارج کرد.

در جلوی ساعت هوشمند، استفاده از آن با گوشی اندرویدی یا گوشی هواوی در مقایسه با آیفون تجربه کامل تری است. اعلان‌ها، تماس‌های بلوتوث و پخش‌کننده موسیقی داخلی با فضایی برای حداکثر 5000 آهنگ دریافت می‌کنید، اما مورد دوم فقط اندروید است.

اگر نمی‌خواهید هزینه زیادی کنید و ایده یک ساعت هوشمند با پشتیبانی قوی‌تر از ردیابی شنا را که باریک‌تر، سبک‌تر و کوچک‌تر از اکثر ساعت‌های هوشمند باشد، دوست دارید، پس این ارزش دیدن را دارد.

درجه ضد آب: 5 ATM (50m) | استخر و آب آزاد: دارد


Amazfit GTS 4

مانند هواوی، Amazfit تجربه شنای عالی را در طیف ساعت‌های هوشمند خود ارائه می‌کند – اما GTS 4 سبک وزنی است که در اینجا به آن اشاره کرده‌ایم.

شنا در استخر به طور خودکار شناسایی می شود – و صفحه نمایش AMOLED برای بررسی معیارهای شما در هنگام حضور در استخر مناسب است.

در ساعت، مسافت طی شده، مدت زمان شنا و کالری سوزانده شده را برای شنا در آب های آزاد و استخر دریافت می کنید.

پس از آن، می توانید میانگین سرعت، سرعت و ضربات متوسط ​​در دقیقه را بیابید.

علاوه بر این، برنامه Amazfit به خوبی با Strava بازی می کند، که مکانی عالی برای ضبط و بررسی داده های شنا است.

دور از استخر، Amazfit GTS 4 یک ساعت هوشمند قوی است که قیمت متوسطی را ارائه می دهد. در اعلان ها ثابت است و یک هفته بین شارژ دوام می آورد – و برنامه همراه عالی است.

فاقد برنامه‌های شخص ثالث، پرداخت‌ها و پشتیبانی از پخش موسیقی بومی است، اما به خوبی جمع می‌شود.

درجه ضد آب: 5 ATM (50m) | استخر و آب آزاد: دارد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید