آموزش

پنج حسگر کلیدی در ساعت های هوشمند و عملکرد آنها

ساعت‌های هوشمند با قیمت‌های روزافزون، به یکی از لوازم اصلی بسیاری از مردم تبدیل شده‌اند. این دستگاه‌ها فراتر از ردیابی تناسب اندام و سلامتی هستند و با ارائه یک اکستنشن یکپارچه از تلفن هوشمند درست روی مچ دست، بسیاری از آنها نیز دستگاه‌های مستقلی هستند.

آنها از انواع سنسورها و سخت افزارها مانند GPS، شتاب سنج، نمایشگر ضربان قلب، میکروفون و بلندگوها برای ارائه یک تجربه کامل استفاده می کنند. برخی از ساعت های هوشمند حتی دارای حسگرهای اضافی مانند فشارسنج برای اندازه گیری ارتفاع و سنسورهای نور محیط برای تنظیم روشنایی صفحه نمایش هستند.

در این مقاله، با بررسی عملکرد برخی از مهم‌ترین سنسورهایی که ساعت‌های هوشمند استفاده می‌کنند، به جزئیات نحوه عملکرد ساعت‌های هوشمند می‌پردازیم.

سنسور ضربان قلب

سنسور ضربان قلب که به آن حسگر فوتوپلتیسموگرام (PPG) نیز می‌گویند، حسگری است که برای تشخیص جریان خون از طریق مویرگ‌های مچ دست استفاده می‌شود تا ضربان نبض کاربر را تعیین کرده و آن را ثبت کند. مانیتور ضربان قلب در یک ساعت هوشمند برای اندازه گیری سطح تناسب اندام و فعالیت بدنی کاربر و همچنین برای مراقبت از هرگونه نشانه ای از استرس یا سایر مشکلات سلامتی استفاده می شود.

علاوه بر این، ممکن است برای ارائه ردیابی خواب و ارائه سایر بینش های مرتبط با سلامت نیز استفاده شود. ساعت‌های هوشمند مانند اپل واچ نیز می‌توانند از اطلاعات ضربان قلب برای پیشنهاد تمرینات تنفسی استفاده کنند.

شتاب سنج

شتاب سنج در ساعت هوشمند برای نظارت بر حرکات و سطوح فعالیت کاربر ضروری است. این ساعت مچی را قادر می‌سازد تا با ردیابی کالری سوزانده شده، قدم‌های پیاده‌روی و مسافت طی شده، فعالیت بدنی و تناسب اندام کاربر را دقیقاً اندازه‌گیری کند. شتاب‌سنج همچنین ویژگی‌هایی مانند لیفت برای بیدار شدن را فعال می‌کند که به کاربر اجازه می‌دهد مچ دست خود را بالا بیاورد تا ساعت مچی خود را بیدار کند.

فشارسنج

مانند سایر دستگاه ها و موارد استفاده، یک فشارسنج در ساعت هوشمند معیارهایی مانند فشار هوا، اندازه گیری ارتفاع، ارائه تغییرات آب و هوا و ردیابی تغییرات ارتفاع در هنگام کوهنوردی یا پیاده روی را اندازه گیری می کند.

جی پی اس

سیستم موقعیت یاب جهانی یا GPS سیستمی است که از سیگنال های ماهواره ها برای تعیین دقیق مکان دستگاه استفاده می کند و ویژگی هایی مانند ردیابی دویدن، دوچرخه سواری و سایر فعالیت های خارج از منزل و همچنین خدمات مبتنی بر مکان مانند ناوبری گام به گام و اعلان های مبتنی بر مکان

ژیروسکوپ

ژیروسکوپ سنسوری است که به ردیابی جهت گیری ساعت و حرکت کاربر کمک می کند و ویژگی هایی مانند چرخش صفحه نمایش و ناوبری را فعال می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید