اخبار

بندهای اپل واچ آینده ممکن است به شما هشدار دهند اگر از سوی اپل مورد تأیید قرار نگیرند

خریداران بندهای اپل واچ شخص ثالث در صورتی که ثبت اختراع جدیدی راه پیدا کند، ممکن است در شوک قرار بگیرند.

یکی از بهترین ویژگی های اپل واچ، فراتر از این واقعیت که می تواند مشکلات جدی سلامتی را تشخیص دهد و در صورت نیاز به کمک بخواهد، این است که می توانید باندها را به راحتی تعویض کنید. لازم نیست باندهای اپل را هم بخرید. اما این ممکن است در حال تغییر باشد.

تعویض بند جدید روی Apple Watch Ultra بسیار آسان است و هزاران گزینه شخص ثالث در دسترس است اگر طرح‌های اپل (و قیمت‌ها) این کار را برای شما انجام ندهند. اما یک ثبت اختراع جدید نشان می دهد که یک گروه اپل واچ آینده می تواند به شما بگوید که آیا از یک ساعت رسمی استفاده نمی کنید.

این پتنت که توسط Patently Apple شناسایی شده است، اضافه کردن یک تراشه NFC یکپارچه به بنندهای ساعت اول اپل را در نظر می گیرد. ایده این است که تراشه NFC می تواند به عنوان راهی برای تشخیص بند متصل به اپل واچ، احتمالا برای گزینه های شخصی سازی استفاده شود. اما به نظر می رسد که این پتنت به چیزی کمتر هیجان انگیز اشاره می کند.

اگر اپل واچ شما می توانست بداند بند متصل به آن را چه کسی ساخته است؟

“با تشخیص اینکه بندی که به دستگاه کوپل شده است یک بند مجاز نیست، ممکن است هشداری با استفاده از یک جزء خروجی دستگاه ارائه شود، و/یا یک یا چند ویژگی دستگاه ممکن است غیرفعال شود یا به شکل دیگری اصلاح شود.” ثبت اختراع می گوید.

این بدان معنا نیست که این همه خبر بد است. این حق اختراع ادامه می دهد که “یک بند خاص ممکن است با یک برنامه یا خدمات خاص در دستگاه الکترونیکی پوشیدنی مرتبط باشد.”

ایده اپل واچ که به مردم هشدار می دهد که بند آن قانونی نیست، چیزی نیست که ما واقعاً در مورد آن مطمئن هستیم، اما قسمت دوم امیدوارکننده تر به نظر می رسد. پاسخ دادن اپل واچ به یک بند به روشی خاص می تواند از چند جهت مفید باشد، مثلاً تغییر صفحه ساعت بر اساس رنگ بند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید