اخبار

انتظار می رود گوگل پیکسل واچ 2 نقص باتری کشنده را برطرف کند و دارای سنسورهای سلامتی جدید باشد

Snapdragon W5+ نسبت به تراشه سامسونگ ترجیح داده می شود

گوگل پیکسل واچ 2 به دلیل تغییر پردازنده از سامسونگ به کوالکام اسنپدراگون، عمر باتری بسیار بهبود یافته و سنسورهای سلامتی جدید را نشان می دهد.

این بر اساس اطلاعات جدیدی از 9to5Google است که نشان می‌دهد ساعت هوشمند آینده با کنار گذاشتن تراشه Exynos 9110 سامسونگ به نفع Snapdragon W5+، نقص مهلک ساعت پیکسل اصلی گوگل را برطرف خواهد کرد.

این حرکت کمی غافلگیرکننده خواهد بود، زیرا شایعات قبلی حاکی از آن بود که گوگل برای پیکسل واچ بعدی از سامسونگ حمایت می کند – احتمالاً دارای تراشه W920 مورد استفاده در Samsung Galaxy Watch 5 یا مطابقت با پردازنده نسل بعدی که احتمالاً در آن ظاهر می شود.

در عوض، به نظر می‌رسد گوگل در حال اقدام است و در عوض آخرین پردازنده اسنپدراگون را انتخاب می‌کند – پردازنده‌ای که در آزمایش ما از Mobvoi TicWatch Pro 5 بسیار خوب عمل کرد.

افزایش عمر باتری

نکته برجسته ساعت هوشمند جدید Mobvoi عمر باتری چند روزه بود و 9to5Google گزارش می دهد که این نیز عامل اصلی پیکسل واچ 2 خواهد بود.

انتظار نمی‌رود اندازه باتری بزرگ‌تر باشد، اما گویا گوگل کارایی بسیار بیشتری را در آزمایش‌ها مشاهده می‌کند، زیرا بیش از یک روز استفاده با نمایشگر همیشه روشن (AOD) فعال شده است.

همانطور که از آزمایش Pixel Watch اصلی می دانیم، گذراندن آن در یک دوره کامل 24 ساعته با AOD روشن یک چالش عالی بود، بنابراین این مطمئناً دلگرم کننده است.

با تأیید عرضه به‌روزرسانی نرم‌افزار Wear OS 4 در اواخر امسال، این امکان وجود دارد که بهینه‌سازی‌هایی که گوگل به آنها اشاره کرده است نیز عامل اصلی در افزایش عمر باتری باشد.

سنسورهای سلامتی جدید ورودی

این تنها تغییر مهم نیز نخواهد بود. این گزارش همچنین حاکی از آن است که پیکسل واچ 2 دارای آرایه ای از حسگرهای سلامت مشابه با Fitbit Sense 2 خواهد بود.

هنوز کاملاً مشخص نیست که کدام یک ممکن است به Pixel Watch 2 راه پیدا کند، اما تصور می‌کنیم که این به حسگر فعالیت الکترودرمال پیوسته (cEDA) اشاره دارد که برای ردیابی استرس و احتمالاً دمای پوست استفاده می‌شود.

با توجه به حضور Fitbit در تجربه ساعت هوشمند گوگل، این یک گام بسیار طبیعی برای پیکسل واچ خواهد بود – و مطمئناً می تواند با این باتری بهبودیافته از پس آن بربیاید.

با این حال، تا اواخر امسال به طور قطعی نمی دانیم. انتظار می رود گوگل در ماه اکتبر از پیکسل واچ 2 رونمایی کند، بنابراین برای شایعات بیشتر از هم اکنون تا آن زمان با ما همراه باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید