آموزش, اخبار

IIT Kanpur ساعت هوشمند هپتیک را برای نابینایان و کم بینایان توسعه داده است

موسسه فناوری هند (IIT) کانپور اعلام کرده است که «ساعت هوشمند هپتیک برای نابینایان و کم بینایان» را با همکاری شرکت Ambrane India Private Limited برای تولید و فروش انبوه این ساعت هوشمند عرضه می کند.

ساعت هوشمند لمسی در دو نوع عرضه می شود و دارای 12 نشانگر ساعت حساس به لمس است که روی صفحه شماره گیری چیده شده اند و کاربران باید نشانگرها را با انگشتان خود اسکن کنند.

پروفسور Abhay Karandikar، مدیر IIT Kanpur، در بیانیه ای گفت: “ما معتقدیم که این ساعت با این امکان که افراد کم بینا و نابینایان از این فناوری برای استفاده روزمره استفاده کنند، تأثیر اجتماعی زیادی خواهد گذاشت.”

ساعت‌های لمسی که در حال حاضر برای نابینایان و افراد کم بینا در دسترس هستند را می‌توان به چهار دسته طبقه‌بندی کرد – لامسه، صحبت کردن، لرزش و مبتنی بر خط بریل. آنها با 12 نشانگر ساعت حساس به لمس در صفحه شماره گیری ساخته شده اند. کاربر باید نشانگرها را با انگشتان خود اسکن کند. به عنوان مثال، برای بررسی زمان در 3:40، نشانگر 3 و 8 در ساعت به عنوان نشانگرهای فعال نامیده می شود و با لمس آنها یک پالس ارتعاشی ایجاد می شود. یک پالس طولانی در 3 ساعت و یک پالس کوتاه در 8 نشان دهنده دقیقه برای بررسی زمان 3:40 است.

این ساعت به زودی توسط Ambrane هند تجاری می شود و با قیمتی مقرون به صرفه در بازار موجود می شود. این توسعه گواهی بر تعهد IIT Kanpur برای ارتقای جامعیت از طریق توسعه فناوری جدید است.”

علاوه بر این، این ساعت تلفیقی از ساعت های لمسی و لرزشی است.

این ساعت شکنندگی ساعت لمسی و پیچیدگی ساعت‌های لرزشی را که بیش از 20 پالس تولید می‌کنند را از بین می‌برد و ساعتی را ایجاد می‌کند که کارکرد آسان، خصوصی، مقرون‌به‌صرفه و قوی دارد.

علاوه بر این، استفاده از آیکون‌های لمسی نوآورانه، پیمایش منو را ساده می‌کند، و یک حرکت ساده مانند دوبار ضربه زدن می‌تواند یک برنامه نظارت بر سلامت خاص را باز کند.

این اعداد به روشی مشابه زمان اعلام می شوند.

این ساعت هوشمند مجهز به ویژگی‌هایی مانند نمایشگر ضربان قلب، گام شمار، یادآور هیدراتاسیون و تایمر است که کاربران می‌توانند با استفاده از یک حرکت ساده تنظیم کنند.

دیدگاهتان را بنویسید