اخبار

متا برای سال 2027 عینک AR مناسب با “رابط عصبی” را برنامه ریزی می کند

بر اساس گزارشی جدید، متا در حال تهیه نقشه راه دستگاه های واقعیت افزوده و ساعت های هوشمند است که تا دهه 2030 ادامه دارد.

The Verge با جزئیات کامل یک ارائه داخلی به کارمندان مواجه شد که نشان می‌داد متا به‌عنوان جایگزینی برای گوشی‌های هوشمند، روی عینک‌های هوشمند و واقعیت افزوده تمرکز دارد.

و چشم انداز ساعت هوشمند آن – که قبلاً گزارش کرده بودیم، هنوز در مسیر است، به شدت به این پلتفرم AR گره خورده است و به عنوان یک کنترلر ‘واسط عصبی’ اختیاری استفاده خواهد شد.


Quest 3 جدید

بخش بزرگی از تمرکز فعلی اضافه شدن به Quest است، از جمله Quest 3 آینده.

The Verge فاش کرد که متا 20 میلیون کوئست فروخته است، که تعجب آور است – اما کمتر تکان دهنده این است که سخت افزار در تلاش است تا مردم را درگیر نگه دارد.


عینک های هوشمند در سال های 2023، 2025 و 2027

اما جالب تر، اخبار مربوط به AR و جاه طلبی های شبکه عصبی آن است.

این گزارش بیان می‌کند که متا عینک‌های هوشمند را جایگزینی برای گوشی‌های هوشمند می‌داند و «این شرکت در نظر دارد که در نهایت عینک‌های AR در طول روز به عنوان جایگزینی برای گوشی‌های هوشمند استفاده شود».

این شرکت برای نسل دوم دستگاه در سال جاری برنامه ریزی می کند، که راه اندازی کاملاً مستند با Luxottica است، به عنوان یک جفت RayBan هوشمند با دوربین داخلی.

اما نسل سوم جایی است که همه چیز جالب می شود.

بر اساس این گزارش، این دستگاه «با نمایشگری که او آن را «نمایاب» نامید برای مشاهده پیام‌های متنی دریافتی، اسکن کدهای QR و ترجمه متن از زبان دیگر در زمان واقعی ارسال می‌شود.

برای عرضه در سال 2025 برنامه ریزی شده است.

متا همچنین به کارمندان فاش کرد که این دستگاه دارای یک رابط عصبی برای کنترل رابط با حرکات دست خواهد بود.

طبق این گزارش، اولین جفت عینک واقعیت افزوده واقعی آن – که می تواند کارهایی مانند نمایش آواتارهای هولوگرام مانند را در میدان دید کاربر انجام دهد – هنوز کمی دور است.

قرار است در سال 2027 یک نسخه بتا عمومی برای اینها راه‌اندازی کند – بنابراین ما واقعاً به دنبال فناوری هستیم که در ابتدای دهه آینده به چهره ما خواهد رسید.

Wareable می گوید:
با توجه به تجربیات ما از آزمایش آخرین عینک های هوشمند در MWC 2023، می توانیم بگوییم که این موضوع درست است.

هر چیزی که قدرت ارائه آنچه را که ما از نظر بصری انتظار داریم را داشته باشد، مانند Lenovo ThinkReality A3، همچنان متصل است و پوشیدن آن بسیار سنگین است.

به همین ترتیب، عینک‌های هوشمند سبک‌وزن، مانند عینک زیبای Oppo Air Glass 2 وجود دارند. اما تجربه کاربری همچنان باقی است. O-که در نزدیکی وعده AR.

این گزارش به نقل از معاون این شرکت برای AR Alex Himel، برای ایجاد شک و تردید تا حد ممکن در مورد اینکه آیا Meta شرکت مناسبی برای ارائه این چشم انداز است یا خیر، می گوید:

او گفت: “ما باید بتوانیم یک تجارت تبلیغاتی بسیار خوب را راه اندازی کنیم.” «فکر می‌کنم وقتی عینک واقعیت افزوده به چشم دارید، تصور اینکه چگونه تبلیغات در فضا نمایش داده می‌شوند، آسان است. توانایی ما برای ردیابی تبدیل ها، جایی که تمرکز زیادی به عنوان یک شرکت وجود دارد، باید نزدیک به 100 درصد باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید