اخبار

متا به دنبال مشارکت با Magic Leap برای کمک به توسعه هدست‌های واقعیت افزوده آینده است

گفته می شود که این دو در حال مذاکره اولیه بر سر یک معامله هستند

متا قرار است از استارت‌آپ Magic Leap برای کمک به توسعه بیشتر هدست‌های واقعیت ترکیبی خود کمک بخواهد، با این که این جفت در حال مذاکره بر سر یک قرارداد چند ساله مجوز IP و تولید است.

طبق اطلاعات جدید فایننشال تایمز، انتظار نمی رود مذاکرات برای ارائه یک هدست مشترک انجام شود، اما ممکن است فناوری نوری Magic Leap در محصول آینده متا گنجانده شود.

جزئیات بیشتر در رابطه با شراکت بالقوه ناچیز است، اگرچه انتظار می‌رود دستگاه‌های متا به جای چین در ایالات متحده تولید شوند، که به دلیل تنش‌های تجاری اخیر بین دو کشور قابل توجه است.

به غیر از این، به نظر می رسد معامله در مراحل اولیه خود است.

با توجه به اینکه Magic Leap قبل از عرضه هدست Magic Leap 2 به بخش سازمانی متمرکز شده است، و با توجه به آنچه در سال گذشته از مدیر عامل شرکت پگی جانسون شنیده ایم، مشارکت با یک شرکت مصرف کننده مانند Meta می تواند همچنین بسیار منطقی است.

در ماه دسامبر، جانسون در یک پست وبلاگ اشاره کرد که این شرکت شاهد سر و صدای زیادی در رابطه با صدور مجوز IP خود بود.

آنها گفتند: “ما همچنین علاقه باورنکردنی را از سراسر صنعت دریافت کرده ایم تا مجوز IP خود را دریافت کنیم و از فرآیند تولید ثبت شده خود برای تولید اپتیک برای دیگرانی که به دنبال راه اندازی فناوری واقعیت ترکیبی خود هستند، استفاده کنیم.”

با توجه به اینکه انتظار می رود اپل از هدست واقعیت ترکیبی Reality Pro که مدت ها انتظارش را می کشید در WWDC 2023 در ماه ژوئن رونمایی کند، زمان بندی قابل توجه است.

انتظار می‌رود صنایع واقعیت مجازی و واقعیت افزوده پس از ورود اپل به بازار، شاهد رشد چشمگیری باشند و رقبایی مانند متا برای همگام شدن با آن تحت فشار خواهند بود – به خصوص با گزارش‌های اخیر که نشان می‌دهد هدست اپل بسیار فراتر از هر چیزی است که در حال حاضر موجود است. بازار.

البته، اگر چنین مشارکتی بین متا و مجیک لیپ ایجاد شود، به احتمال زیاد شاهد اعلام آن در متا کانکت در پاییز خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید