اخبار

ایرپادهای جدید دارای ویژگی های سلامت و سمعک خواهند بود

طبق گزارشی جدید، اپل در حال طراحی مجموعه ای از ویژگی های جدید با محوریت سلامتی برای AirPods خود است.

مارک گورمن معتبر در خبرنامه PowerOn خود فاش کرد که برنامه های این غول فناوری شامل شنیدن ویژگی های سلامتی، ردیابی پیشرفته سلامت، تغییر در پورت های شارژ USB-C و ادغام AirPods با هدست Vision Pro است که قرار است سال آینده عرضه شود.

این ایرپادها را به دید اصلی شنیدنی ها باز می گرداند – هدفون های هوشمندتر با ویژگی های سلامت و تندرستی.

AirPods می‌تواند آزمایش‌های شنوایی را انجام دهد، با استفاده از آهنگ‌ها و صداهای مختلف، ایرپادها را قادر می‌سازد تا عوارض شنوایی را بررسی کنند، مشابه نحوه شناسایی ناهنجاری‌های قلب توسط اپلیکیشن Apple Watch ECG.

سلامت شنوایی در حال حاضر مورد توجه اپل است. اپل واچ می تواند محیط های پر سر و صدا را تشخیص دهد و این شرکت قبلاً ویژگی های سمعک مانندی مانند تقویت مکالمه و گوش دادن زنده را در نظر گرفته است. این طرح‌های جدید بر اساس این تجربه ساخته می‌شوند.

اما همچنین به دنبال استفاده از AirPods برای سلامت عمومی است.

اپل همچنین در حال برنامه ریزی برای اضافه کردن سنسورهای دمای بدن است که داده ها را از طریق کانال گوش جمع آوری می کند.

این در مقایسه با دمای مچ دست که توسط مدل‌های اپل واچ سری 8 و اولترا در هنگام خواب به دست می‌آید، خوانش دقیق‌تری را ارائه می‌دهد.

به گفته Gurman، داده های دما فراتر از ردیابی باروری است و اپل قصد دارد برنامه خود را برای تشخیص بیماری های احتمالی مانند سرماخوردگی گسترش دهد.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده قوانین مربوط به خرید سمعک را کاهش داده است و امکان فروش بدون نسخه بدون نیاز به معاینه یا نسخه را فراهم می کند. این امر دامنه را برای اپل، که مهندسانی را از تولیدکنندگان سمعک سنتی استخدام کرده است، گسترده تر کرده است.

گورمن معتقد است که این ویژگی‌ها بخشی از نسل بعدی مدل‌های ایرپاد پرو و ​​مکس خواهند بود که بعید است تا سال آینده عرضه شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید