اخبار

به لطف Snapdragon X35، ساعت هوشمند بعدی شما می تواند اتصال 5G داشته باشد

کوالکام

برای اتصال نسل بعدی دستگاه های 5G به گونه ای طراحی شده است که کوچکتر و کارآمدتر باشد.

تقاضا برای دستگاه های متصل مجزا در حال افزایش است و کوالکام راه حلی بالقوه برای اتصال کوچکتر و مقرون به صرفه تر در اسنپدراگون X35 دارد.

این مودم به گونه ای طراحی شده است که به دستگاه هایی که تقاضای کمتری نسبت به گوشی های هوشمند دارند، امکان اتصال 5G را می دهد. این نوع دیگری از 5G به نام 5G NR-Light را فعال می‌کند که به عنوان مثال مواردی مانند ساعت‌های هوشمند، عینک‌های هوشمند یا دوربین‌های متصل را هدف قرار می‌دهد.

این نوع دستگاه‌ها معمولاً نیازهای توان پردازشی را ندارند که یک تلفن هوشمند یا لپ‌تاپ ممکن است داشته باشند، به این معنی که می‌توانید با استفاده از NR-Light آنها را به شبکه 5G به طور مؤثرتری متصل کنید – و این ممکن است به این معنی باشد که دستگاه‌های آینده (حدود سال 2024) می‌توانند از Snapdragon X35 برای اتصال استفاده کنید.

یکی از مزایای انتقال به 5G NR-Light این است که به حرکت از LTE CAT4+ قدیمی کمک می کند و سرعت انتقال به 5G را افزایش می دهد. این رده جدید از 5G به عنوان “قابلیت کاهش یافته (RedCap)” شناخته می شود و بسیار بهینه شده است. اساساً به این معنی است که تولیدکنندگان مجبور نیستند دستگاه‌هایی را به مودم 5G تمام‌ و کامل مجهز کنند و از قابلیت‌هایی فراتر از نیاز دستگاهی که در آن گنجانده شده‌اند پشتیبانی کند.

بنابراین، در حالی که X35 5G ممکن است فوراً با روندهایی که 5G به آن شناخته شده است مرتبط نباشد و این سرعت غیرعادی است. در عوض این در مورد بهینه سازی و کارایی است، کاهش قدرت انتقال مورد نیاز، کاهش اندازه سخت افزار و اجازه دادن به تولیدکنندگان برای آزادی بیشتر در طراحی محصول.

اسنپدراگون X35 اولین مودم 5G NR-Light است، بنابراین این شروع داستان برای این سطح جدید از 5G و این سخت افزار جدید است. برای نمونه‌برداری برای تولیدکنندگان عرضه می‌شود، اما می‌تواند منجر به تولید دستگاه‌های متصل به 5G بیشتر در قالب‌های کوچک‌تر در سال‌های آینده شود.

“نخستین مودم 5G NR-Light جهان دارای طراحی مقرون به صرفه و کارآمد با بهره وری انرژی پیشرو، حرارتی بهینه است. اسنپدراگون X35 آماده است تا موج بعدی دستگاه های لبه هوشمند متصل را تامین کند و طیف گسترده ای از کاربردها را تقویت کند. دورگا مالای، SVP و GM مودم‌های سلولی در Qualcomm، گفت: ما مشتاقانه منتظر همکاری با رهبران صنعت هستیم تا آنچه را که با یک پلتفرم یکپارچه 5G ممکن است، تولید کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید