اخبار

اوپو می‌تواند روی ساعت هوشمندی کار کند که فشار خون را اندازه‌گیری کند

حق ثبت اختراع جدید نشان می دهد که ویژگی سلامتی می تواند در آینده ای پوشیدنی وارد شود

ساعت هوشمند Oppo که می‌تواند فشار خون را اندازه‌گیری کند ممکن است در دست تولید باشد، با پتنت جدیدی که نشان می‌دهد این شرکت به دنبال ویژگی سلامت است.

پرونده اخیراً منتشر شده که برای مشاهده از طریق اداره ملی مالکیت معنوی چین در دسترس است، جزئیات یک پوشیدنی مبتنی بر مچ را نشان می دهد که از دو بند مجزا با عنوان “دستگاه اندازه گیری فشار خون” تشکیل شده است.

به نظر می رسد هر دو به یک واحد مرکزی اصلی متصل می شوند – واحدی که حتی ممکن است دارای یک صفحه نمایش کوچک باشد – با دو ناحیه شناسایی موجود بر روی تسمه های طراحی شده برای اندازه گیری.

کاملاً مشخص نیست که این فرآیند واقعاً چگونه کار می کند، اما ممکن است باندها از یک کاف فشار خون سنتی تقلید کنند و اندازه گیری را با باد کردن تعیین کنند.

این نوع سیستم در حال حاضر در Huawei Watch D وجود دارد که دارای یک کاف بادی در بند است و دستگاه‌های سامسونگ مانند Galaxy Watch 5 نیز می‌توانند پس از کالیبره کردن ساعت با یک سنسور خارجی به داده‌های BP ضربه بزنند.

البته مانند هر حق ثبت اختراعی، هنوز خیلی زود است که بدانیم Oppo چگونه این فناوری را پیاده سازی می کند – و حتی اینکه آیا به عنوان بخشی از یک ساعت هوشمند استاندارد ارائه می شود یا در عوض یک دستگاه مستقل است.

ما در حال حاضر شاهد هستیم که تعداد انگشت شماری از بزرگترین شرکت‌های صنعت شروع به ارائه راه‌های راحت‌تر برای اندازه‌گیری فشار خون کرده‌اند، و همچنین نام‌های کوچک‌تری مانند Vanecell اولین دستگاه فشارسنج بدون کاف را در اوایل سال جاری منتشر کرد، بنابراین جای تعجب نیست اگر اوپو در حال اجرای برنامه های خود است.

با توجه به اینکه این پتنت به تازگی درخواست و اعطا شده است، مطمئناً چیزی نیست که به این زودی انتظارش را داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید