اخبار

مطالعه کووید-19 Oura نشان می‌دهد که چرا انتخاب درستی بود واکسن را دریافت کنید


حلقه ساز هوشمند پاسخ های واکسینه شده در مقابل واکسینه نشده را تجزیه و تحلیل می کند.

Oura، سازنده حلقه‌های هوشمند، مطالعه‌ای منتشر کرده است که نشان می دهد واکنش فیزیولوژیکی به عفونت‌های کووید در کاربران واکسینه نشده آن بیشتر بوده است.

این مطالعه که توسط تیم تحقیقاتی داخلی این شرکت انجام شد، داده‌های بیومتریک ناشناس را برای ردیابی پاسخ بدن به عفونت‌ها و واکسیناسیون‌ها گرفت.

محققان با تمرکز بر ضربان تنفس، روند دمای بدن، نوسانات تغییرپذیری ضربان قلب، کارایی خواب و داده‌های ضربان قلب در حالت استراحت در ماه قبل و بعد از عفونت یا واکسن، توانستند نوسانات بزرگ‌تری را در افرادی که گزارش نکرده بودند شناسایی کنند.

در مجموع، 838 کاربر Oura که عفونت‌های COVID مثبت را ثبت کرده بودند، به همراه 20267 که واکسن دریافت کردند، مورد بررسی قرار گرفتند. یافته‌های مربوط به کاربران واکسینه شده در مقابل واکسینه نشده ممکن است شگفت‌انگیز نباشد، اما به نظر می‌رسد این مطالعه این ایده را تقویت می‌کند که ابزارهای پوشیدنی – در این مورد، حلقه Oura – می‌توانند به پیش‌بینی شرایط سلامت کمک کنند.

برای مثال، یکی از یافته‌های کلیدی این مطالعه، تغییرات قابل‌توجهی را در این پنج نشانگر زیستی توصیف می‌کند که حدود دو روز قبل از یک عفونت مثبت گزارش شده شروع می‌شود – تقریباً 10 روز پس از آن ادامه می‌یابد.

این برخلاف آزمایش کوچکی است که در سال 2021 انجام دادیم، زمانی که به داده‌های Whoop خود قبل و بعد از یک حمله کووید نگاهی انداختیم و متوجه شدیم که ردیاب در ردیابی پاسخ ما خوب عمل می‌کند، اما لزوماً زمانی که می‌آید  برای پیش بینی بیماری وارده آنقدر روشنگر نیست.

جالب اینجاست که این مطالعه چند بینش دیگر نیز به دست آورده است. به نظر می رسد که پاسخ های فیزیولوژیکی در نوع دلتا در مقایسه با آلفا و سایر انواع قبلی بیشتر باشد – به ویژه از نظر پاسخ قلبی.

پاسخ به واکسیناسیون بسیار کمتر از عفونت بود، به طوری که نشانگرهای زیستی فقط برای حدود چهار روز پس از تزریق تغییر می‌کردند.

در مجموع، این مطالعه از بسیاری از آنچه که توسط برندهای بزرگ در مورد روند پیشرفت فناوری سلامت به ما گفته شده است، پشتیبانی می کند. پوشیدنی ها در ردیابی سلامت بهتر و بهتر می شوند و به زودی به ابزارهای تشخیصی مناسب تبدیل خواهند شد.

شرکت‌های پوشیدنی فراتر از برچسب «ردیاب سلامت» فراتر خواهند رفت و ممکن است شاهد ارتقای سطح گزینه‌های پوشیدنی تا محدوده تشخیصی باشیم. آنها گفتند: “این همچنین باعث انتقال از مراقبت های بهداشتی واکنشی به فعالانه از طریق نظارت مداوم بر سلامت خواهد شد.” انتظار می رود که در سال آینده شاهد حرکت بیشتری در این منطقه از طرف Oura و سایر ردیاب های غیرفعال باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید