اخبار

حسگر پوست سامسونگ می تواند کالری دریافتی را تشخیص دهد

سامسونگ در حال کار بر روی یک سنسور پوست پوشیدنی است که می تواند کالری دریافتی شما را تخمین بزند – طبق یک پرداخت به روز شده.

به نظر می‌رسد ساعت‌ساز گلکسی در حال نزدیک‌تر شدن به تکمیل حسگرهای پوست است که به طور خودکار ارزش کالری دریافتی غذا و نوشیدنی شما را ردیابی می‌کنند – بدون نیاز به ورودی دستی.

در حالی که بسیاری از صنایع پوشیدنی – از جمله اپل و هواوی – با ردیابی غیرتهاجمی قند خون با هدف جمعیت پیش دیابتی دست و پنجه نرم می کنند، به نظر می رسد سامسونگ بر روی ایجاد یک مورد استفاده گسترده تر تمرکز کرده است

در پتنتی که اخیراً به‌روزرسانی شده، سامسونگ یک دستگاه اندازه‌گیر طیف پوست (طیف‌سنجی) را معرفی می‌کند که «نور را بر روی پوست کاربر تابش می‌کند و خطوط طیفی نوری را که از پوست بازمی‌گردد، تشخیص می‌دهد».

سامسونگ توضیح می‌دهد که این ویژگی یک قرائت اولیه طول موج برای تشخیص گلوکز جذب شده در خون زمانی که کاربر معده خالی دارد، می‌گیرد. قرائت های ثانویه بعد از خوردن یا آشامیدن انجام می شود. این الگوریتم می‌تواند برای تخمین کل گلوکز جذب شده در خون و در نتیجه کالری دریافتی، معکوس عمل کند.

در این توضیح آمده است: «پس از خوردن غذا و نوشیدنی توسط کاربر، تغییر ظریفی در طیفی از پوست ایجاد می‌شود. هنگامی که 75 گرم گلوکز مصرف می شود، کالری طبیعی 227.5 کیلو کالری است.

نمودار جریان همراه با پتنت تا حدودی مسائل را ساده می کند: شروع > اندازه گیری طیف پوست کاربر > محاسبه نویز طیف اندازه گیری شده > تخمین کالری کاربر بر اساس نویز محاسبه شده > پایان.

همه داده‌ها به یک برنامه همراه منتقل می‌شوند که در آن کاربران می‌توانند میزان کالری دریافتی خود را در طول زمان نظارت کنند و روندها را بدون نیاز به آزاردهنده وارد کردن وعده‌های غذایی و ثبت غذا بررسی کنند.

نمودارهای پیوست شده، فناوری را در یک ساعت هوشمند نشان می‌دهند، به این معنی که این فناوری می‌تواند برای ساعت آینده گلکسی آماده شود.

ساعت‌های هوشمند مدت‌هاست تخمین زده‌اند که چه مقدار کالری از طریق داده‌های حرکتی و ضربان قلب سوزانده شده است. با این حال، ادغام فناوری توصیف شده در این پتنت می تواند تصویری کلی از مازاد یا کسری کالری در هر روز ارائه دهد.

در حال حاضر، دستگاه‌هایی وجود دارند که می‌توانند این شاهکار را انجام دهند، البته به روش‌های مختلف. به عنوان مثال، HealBe GoBe 3 از داده های حسگر بیومپدانس و یک فناوری ثبت شده Flow استفاده می کند.

این شرکت توضیح می‌دهد که دستگاهش مایعی را که به داخل و خارج سلول‌های شما حرکت می‌کند، ناشی از تغییرات سطح گلوکز است، اندازه‌گیری می‌کند. علاوه بر کالری، سازندگان ادعا می‌کنند که این دستگاه می‌تواند میزان مصرف کربوهیدرات، چربی‌ها و پروتئین‌ها را به دقت ثبت کند، زیرا هر دسته از مواد مغذی با سرعت‌های متفاوتی جذب می‌شوند.

در حوزه رایج پوشیدنی، به نظر می‌رسد که سامسونگ از ویژگی ردیابی قند خون توسط شرکت رقیب هواوی شکست خواهد خورد. در اواسط ماه مه 2023، هواوی اعلام کرد که در حال آزمایش ردیابی قند خون در Huawei Watch 4 جدید است، اما فقط در چین.

با این حال، در این مثال، این ویژگی لزوما برای ردیابی کالری دریافتی طراحی نشده است، بلکه به عنوان یک روش غیرتهاجمی و بدون سوزن برای ارزیابی خطر افزایش قند خون برای بیماران دیابتی طراحی شده است.

هوآوی در اعلام این خبر گفت: ساعت‌های هواوی اولین شرکتی خواهند بود که از تحقیقات ارزیابی خطر قند خون بالا پشتیبانی می‌کنند. همه افراد مجاز به پیوستن به پروژه تحقیقاتی هستند و پس از استفاده از ساعت برای مدتی، ساعت از قند خون بالا مطلع می‌شود. آزمایش های.

طبق گزارشی که اخیرا منتشر شده است، اپل همچنین در حال نزدیک شدن به این ویژگی «جام مقدس» برای محدوده اپل واچ است.

در حالی که مدت‌ها گمانه‌زنی‌ها حکایت از حسگر قند خون برای این ساعت هوشمند دارند، این شرکت «اکنون معتقد است که در نهایت می‌تواند پایش قند خون را به بازار بیاورد».

در ماه فوریه، مارک گورمن از بلومبرگ گزارش داد که اپل با فناوری طیف‌سنجی جذب نوری به یک نقطه عطف بزرگ دست یافته است که می‌تواند زودتر به آن اضافه شود.

مووانو همچنین در حال کار بر روی یک حسگر RF است که می‌تواند در یک حلقه هوشمند زندگی کند و آزمایش‌های گلوکز خون نیز قرار است امسال آغاز شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید