اخبار

ممنوعیت واردات تعلیق شده اپل واچ در ایالات متحده ممکن است این هفته توسط رئیس جمهور بایدن وتو شود

نبرد بین اپل و استارتاپ AliveCor ادامه دارد.

بررسی ممنوعیت واردات تعلیق شده اپل واچ توسط دولت بایدن امروز به پایان می رسد، به این معنی که ما به زودی یک قدم به تصمیم نهایی در مورد فروش آتی این ساعت هوشمند در ایالات متحده نزدیکتر خواهیم شد.

این قضاوت بالقوه پس از حکم کمیسیون تجارت بین‌الملل ایالات متحده در دسامبر صادر می‌شود که می‌گوید اپل واچ حق اختراعات متعلق به استارت‌آپ AliveCor را نقض می‌کند.

این پتنت‌ها مربوط به عملکرد ECG موجود در ساعت‌های هوشمند جدید اپل است که ممنوعیت واردات آن در 22 دسامبر اعمال شد. پس از این، دولت بایدن نیز بازبینی 60 روزه این ممنوعیت را اعلام کرد – و اکنون می تواند تصمیم بگیرد که آن را به طور کامل وتو کند.

ممنوعیت اولیه واردات به دلیل اختلافات مرتبط با پتنت های AliveCor که در 6 دسامبر توسط هیئت دادگاه و تجدید نظر پتنت اداره ثبت اختراع و تجارت ایالات متحده باطل شد، به حالت تعلیق درآمد.

حتی اگر پرزیدنت بایدن با ممنوعیت واردات ITC درگیر نشود، نبرد بین اپل و AliveCor به پایان نخواهد رسید.

این ممنوعیت تعلیق شده بر اپل خواهد ماند تا زمانی که اختلاف حق ثبت اختراع به طور کامل از طریق هیئت داوری و استیناف پتنت راه خود را باز کند، در حالی که هر دو طرف می توانند از طریق دادگاه استیناف ایالات متحده برای حوزه فدرال درخواست تجدید نظر کنند.

در ماه دسامبر، پس از حکم ITC، اپل در بیانیه‌ای گفت: «در حالی که ما کاملاً با تصمیم ITC [در ماه دسامبر] مخالفیم، خوشحالیم که حکم محرومیت مطابق با سابقه قبلی متوقف شده است. حق ثبت اختراعاتی که پرونده AliveCor بر روی آنها است، باطل شناخته شده است، و به همین دلیل، ما در نهایت باید در این موضوع پیروز شویم.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید