اخبار

پیام رسان فیس بوک در اپل واچ در پایان ماه می ناپدید می شود

با پاسخ دادن به پیام های روی مچ دست خداحافظی کنید.

متا به کاربران برنامه Apple Watch مسنجر فیس بوک اطلاع می دهد که در پایان ماه متوقف می شود و امکان پاسخ دادن به پیام ها در مچ دست پایان می یابد.

پست‌هایی که در توییتر به اشتراک گذاشته می‌شوند، همان اسکرین شات اعلان اپل واچ را نشان می‌دهند که نشان می‌دهد برنامه مسنجر دیگر پس از 31 می در دسترس نخواهد بود، اگرچه دسترسی به اعلان‌ها همچنان از طریق ساعت هوشمند امکان‌پذیر خواهد بود.

هیچ دلیلی توسط متا ارائه نشده است، اما به این معنی است که یکی دیگر از برنامه های OG Apple Watch – که اولین بار در سال 2015 معرفی شد – برای کاربران ناپدید می شود.

علاوه بر پاسخ از مچ، این برنامه همچنین به کاربران اجازه می‌دهد تا کلیپ‌های صوتی، برچسب‌ها و لایک‌ها را بدون نیاز به باز کردن گوشی ارسال کنند.

در میان دیگر برنامه های قابل توجه متوقف شده می توان به توییتر، اوبر، اینستاگرام و اسلک اشاره کرد که برخی به جذب کاربر و برخی دیگر به کمبود منابع اشاره می کنند.

دلیل از بین رفتن اپلیکیشن مسنجر هر چه که باشد، این دومین ضربه ای است که متا طی چند روز اخیر به اپل وارد کرده است، با یک اپلیکیشن رسمی واتس اپ که مدت ها منتظرش بودیم تا قبل از پلتفرم اپل برای Wear OS معرفی شود.

از آنجایی که به نظر می رسد واچ OS 10 نزدیک به گوشه است – و ظاهراً قرار است مهم ترین تغییر را در سیستم عامل از ابتدای ورود خود ایجاد کند – این امکان وجود دارد که اپل در حال برنامه ریزی برای جلوگیری از کاهش برخی از فروشگاه های برنامه ساعت باشد.

در شایعات مطرح شده است که ویجت‌ها از طریق watchOS 10 به عنوان یک عنوان اضافه شده خواهند بود، به عنوان مثال، مانند Wear OS Tiles کار می‌کنند، و این می‌تواند برای کاربران و توسعه‌دهندگان قابل دسترس‌تر باشد. مطمئناً تا WWDC 2023 در اوایل ژوئن نمی‌دانیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید