اخبار

چرا شیائومی ساعت هوشمند Wear OS جدیدی را عرضه می کند منطقی است

این حرکت احتمالاً باعث می شود که عمر باتری با اکوسیستم غنی تر معامله شود.

شیائومی قرار است ساعت هوشمند Wear OS را در سال 2023 راه اندازی کند، زیرا به بازگشت به اکوسیستم گوگل چشم دوخته است.

آخرین ساعت هوشمند شیائومی که دارای سیستم عامل Wear OS بود، Mi Watch در سال 2019 بود که از نسخه پوسته‌شده سیستم‌عامل گوگل استفاده می‌کرد. و این قابل توجه بود، زیرا اولین بار بود که واقعاً Wear OS را تطبیق و سفارشی کرد – مسلماً دنباله‌ای برای Samsung Galaxy Watch 4 در سال 2021 ایجاد کرد.

اما Mi Watch عمر کوتاهی داشت و نسخه Wear OS حتی عرضه جهانی نشد.

ساعت‌های هوشمند بعدی شیائومی از MIUI Watch OS استفاده کرده‌اند – یک سیستم عامل سفارشی که بر روی اندروید ساخته شده است.

جزئیات بیشتری در مورد مشخصات دستگاه جدید Xiaomi Wear OS وجود ندارد و گزارش 9to5Google به منابع ناشناس نسبت داده شده است.

از سال 2019، Wear OS به طور چشمگیری بهبود یافته است.

گوگل یک سیستم‌عامل Wear OS 3 را راه‌اندازی کرده است که این پلتفرم با همکاری سامسونگ، که سیستم‌عامل Tizen خود را کنار گذاشت تا به گوگل بازگردد، دوباره مهندسی شده است.

با افزایش سهم بازار توسط سامسونگ، گوگل انتخاب اپلیکیشن خود را تقویت کرده و توسعه دهندگان را برای حمایت از این پلتفرم جذب کرده است.

بنابراین، جای تعجب نیست که شیائومی در نظر دارد به سمت سیستم عامل Wear OS حرکت کند. به خصوص با توجه به این که این شرکت مانند ردیاب تناسب اندام Mi Band بازار ساعت های هوشمند را تصاحب نکرده است.

اگرچه این یک شمشیر دو لبه است. بزرگترین نقطه قوت ساعت های هوشمند میان رده شیائومی این است که دو هفته عمر باتری دارند. و با Wear OS، حداکثر چند روز انتظار داریم.

این به طور بالقوه می تواند بهترین عملکرد را در دستگاه های پرچمدار خود داشته باشد، جایی که سیستم عامل Wear OS تقویت شده می تواند برنامه ها و ویژگی هایی مانند پرداخت های تلفن همراه را تقویت کند – که همه آنها در حال حاضر وجود ندارند.

به هر حال، بازار ساعت‌های هوشمند 200 دلاری با عمر باتری خوب اما مجموعه‌ای از ویژگی‌های هوشمند ضعیف اکنون بسیار شلوغ است و هواوی، شیائومی، آمازفیت، آنر و اوپو همگی تقریباً همین کار را انجام می‌دهند.

و امثال ردمی، ریلمی و پوکو همگی از پایین به سمت بالا حرکت می‌کنند.

ما فکر می‌کنیم انتخاب هوشمندانه این است که شیائومی یک ساعت Wear OS 3 با قیمت مناسب ارائه کند و جایگاه جدیدی برای خود ایجاد کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید